Następca Dawida Szwargi już wybrany? „Na 99 procent”

Dawid Szwarga skończy pracę w roli pierwszego trenera Rakowa Częstochowa wraz z końcem tego sezonu. Co z jego następcą? Ten jest już znany na 99%, o czym informuje portal „meczyki.pl”.
Szwarga odchodzi z Rakowa

We wtorkowe popołudnie Raków Częstochowa opublikował przełomową informację. Władze klubu poinformowały o rezygnacji z dalszych usług Dawida Szwargi. 33-letni trener dokończy sezon, a następnie pożegna się ze stanowiskiem pierwszego trenera Rakowa.

Wybór nowego trenera

Władze Rakowa Częstochowa mają relatywnie dużo czasu na znalezienie nowego trenera dla swojego głównego zespołu. Wszak do zakończenia tego sezonu jeszcze niemal 3 tygodnie. Następnie czeka nas przerwa w rozgrywkach. Mimo to Michał Świerczewski i spółka nie zamierzają zwlekać z decyzją. W mediach pojawiła się informacja o tym, kto zastąpi Dawida Szwargę. Decyzja ta – rzekomo – jest już niemal pewna.
Powrót Papszuna

Zdaniem portalu „meczyki.pl” następcą Dawida Szwargi będzie… Marek Papszun! Tym samym 49-latek stałby się nowym-starym trenerem Rakowa. Pamiętamy, że to właśnie po Papszunie zespół przejął Szwarga. Na oficjalne potwierdzenie tych doniesień trzeba jeszcze poczekać. Tomasz Włodarczyk twierdzi jednak, że informacja ta jest na 99% pewna. Asystentem Papszuna miałby być Artur Węska, który prowadzi od dłuższego czasu rezerwy Lecha Poznań.

– Według moich informacji Marek Papszun na 99 procent wróci do Rakowa Częstochowa. Jego asystentem będzie Artur Węska. Ale trzeba oczywiście poczekać na oficjalną informację – przekazał Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”.

– Wierzę w to źródło bardzo mocno i zobaczymy, jaki będzie komunikat Rakowa. Z tego, jakie sygnały dochodzą do nas już od tygodnia, to byłby wielki powrót. Moje źródło mówi, że na 99 procent Marek Papszun i Artur Węska jego asystentem od nowego sezonu – dodał.


źródło: Meczyki

Michał Budzich

Dodaj komentarz