Trzęsienie ziemi w Rakowie Częstochowa! Dawid Szwarga odejdzie z klubu

Władze Rakowa Częstochowa postanowiły zakończyć współpracę z trenerem Dawidem Szwargą. 33-latek dokończy sezon, a następnie przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Rakowa.
Obecny sezon nie układa się po myśli Rakowa Częstochowa. Co prawda mistrzowie Polski z powodzeniem rywalizowali w europejskich pucharach, jednak kompletnie zawalili rywalizację na krajowym podwórku. Na zaledwie trzy kolejki przed końcem sezonu PKO BP Ekstraklasy Raków zajmuje dopiero siódmą lokatę. O miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach będzie niezwykle ciężko.

Od dłuższego czasu mówiło się o ewentualnym odejściu z Rakowa trenera Dawida Szwargi. Władze Rakowa odkładały tę decyzję w czasie. W ostatnich tygodniach szala goryczy się jednak przelała.
We wtorkowe popołudnie Raków Częstochowa wydał komunikat w sprawie Dawida Szwargi. Władze klubu podały informację o rozstaniu się z 33-letnim trenerem. Szwarga dokończy sezon, a następnie przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Rakowa. Jego kontrakt był ważny do końca przyszłego sezonu.

 

Michał Budzich

Dodaj komentarz