Napoli zaprojektowało specjalne stroje na cześć Diego Maradony

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się o śmierci Diego Armando Maradony. SSC Napoli chcąc uczcić swoją legendę, zaprojektowało specjalny komplet strojów ku czci wielkiego Argentyczyka.

Po tym jak świat obiegła informacja o śmierci 60-latka, kibice, piłkarze, a także osoby spoza piłkarskiego świata zaczęły składać hołd Maradonie na wiele różnych sposobów. Niemal na całym świecie w ostatnich dniach przed rozpoczęciem meczów piłkarskich byliśmy świadkami minuty ciszy.

Prezydent Napoli Aurelio de Laurentiis zapowiedział, że nazwa stadionu Azzuri może ulec zmianie, by uczcić Argentyńczyka. Dodatkowo 71-latek zapowiedział, że powstanie specjalny serial opowiadający dzieje Diego Maradony. Poza tym na czwartkowy mecz Ligi Europy piłkarze z Neapolu wybiegli w koszulkach z numerem „10” i nazwiskiem „Maradona”. Na tym piękne gesty SSC Napoli się jednak nie kończą.

Napoli podało również, że wraz z firmą Kappa wspólnie przygotowali czwarty komplet strojów, który nawiązuje do Diego Maradony. Podobno koncepcja stroju powstała już w tamtym roku i zakładano, że 60-latek zobaczy to na własne oczy. Rzeczywistość okazała się niestety inna. Piłkarze Azzuri po raz pierwszy wybiegną w tych strojach w dzisiejszym meczu przeciwko AS Romie.

– Koszulka Azzurri będzie przypominała koszulkę Argentyny, tę, w której występował Diego Maradona. To hołd dla tej wielkiej postaci – czytamy.

Michał Budzich