„Może wygrałbyś Złotą Piłkę” – Gundogan zażartował z Lewandowskiego [WIDEO]

Ilkay Gundogan i Robert Lewandowski wzięli udział w specjalnym quizie. Nie brakowało dobrej atmosfery, a w pewnym momencie Niemiec zażartował nawet… ze Złotej Piłki dla kapitana reprezentacji Polski. 
Obaj panowie spotkali się po wielu latach w FC Barcelonie. Wcześniej grali w innych klubach – Gundogan w Manchesterze City, a Lewandowski w Bayernie. W latach 2010-2014 obaj występowali natomiast w Borussii Dortmund. Później „Lewy” odszedł właśnie do Monachium.

„Blackburn = Złota Piłka”

Teraz pojawił się materiał z udziałem wspomnianej dwójki. Obaj zmierzyli się w quizie, w którym odpowiadali na przemiennie na pytania, dotyczące swoich karier. Lewandowski zapytał Gundogana o to, do którego klubu miał trafić w 2010 roku.

Wówczas młody napastnik miał opuścić Lecha Poznań na rzecz… Blackburn Rovers. Transfer udaremnił wybuch wulkanu Eyjafjalljokull. Gundogan zupełnie jednak przestrzelił i stwierdził, że chodzi o jakiś włoski klub.

– Może gdybyś trafił do Blackburn, to wygrałbyś Złotą Piłkę – żartował po poznaniu prawidłowej odpowiedzi Niemiec. 

Było to oczywiste nawiązanie do sytuacji z 2020 roku, kiedy to Lewandowski był zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie. Wygrał wtedy z Bayernem Monachium wszystko i niemal każdy wskazywał go jako głównego faworyta do zgarnięcia statuetki. „France Football” anulowało jednak galę z powodu pandemii koronawirusa.

W kolejnym roku Lewandowski ponownie znalazł się w gronie faworytów do wygrania Złotej Piłki. Musiał jednak uznać wyższość Leo Messiego, zajmując finalnie drugie miejsce.