Mocna wypowiedź Pawła Wszołka. „Traktują nas jak małpy”

Paweł Wszołek w mocnych słowach skomentował to, co wydarzyło się w Birmingham. Piłkarzowi Legii mocno nie spodobało się to, co spotkało polskich kibiców. – Mówimy o tolerancji, a koniec końców nas traktują jak małpy – skomentował Wszołek.
W czwartkowy wieczór Legia Warszawa rozegrała mecz piątek kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Kosty Runjaicia przegrali na wyjeździe z Aston Villą 1:2. Przed ostatnią kolejką wciąż mają szansę na awans do fazy play-off. Teraz wszystko leży już w rękach, a właściwie w nogach, Legionistów.
Pomimo rywalizacji z uznanym rywalem w Polsce najwięcej mówi się nie o samym meczu, a o tym, co wydarzyło się z udziałem sympatyków Legii. Liczna grupa polskich kibiców ruszyła do Birmingham, by z trybun wspierać swoich piłkarzy. Niestety, lokalne władze podjęły decyzję o niewpuszczeniu polskich kibiców na stadion. To spotkało się z ogromną dezaprobatą zarówno polskich kibiców, jak i piłkarzy.
Swoje zdanie na ten temat po meczu wygłosił Paweł Wszołek. W opinii piłkarza Legii decyzja władz Aston Villa zakrawa o skandal. Na łamach „Viaplay” mówił także o przejawie rasizmu do jakiego – jego zdaniem – doszło.

– Skoro mówimy o takich rzeczach „piłka nożna dla kibiców”, to jak w XXI wieku, w jednej z najlepszej lig świata, mogą się takie rzeczy dziać. To jest uważam skandal na skalę światową – skomentował Paweł Wszołek.

– Wszyscy sobie mówimy „jesteśmy super tolerancyjni” i tak dalej, a koniec końców nas traktują jak małpy – powiedział piłkarz Legii.

– To jest brak szacunku, to jest rasizm. Dla mnie to jest skandal. Skandal, skandal, skandal. Że rodzin tutaj nie wpuszczali, Polaków wyrzucali – dodał Wszołek.
Michał Budzich

5 komentarzy do “Mocna wypowiedź Pawła Wszołka. „Traktują nas jak małpy””

 1. Jak się zachowujecie jak małpy (a moim zdaniem jest o wiele gorzej) to was traktują jak małpy. Legia powinna mieć zakaz gry w europejskich pucharach

  • Poczekaj „wielce kulturalny i grzeczny” jak i ciebie będą traktować jak małpę a reszta będzie kiwać z aprobatą głową….. Dziś jednych tak traktują a jutro ciebie.

  • Dzisiaj przeszkadzają im kibice i odbierają im prawa a jutro to samo zrobią z tobą…. bo będziesz dla nich „dzicz”

 2. Анализируя процесс использования социальных сетей, можно выделить несколько ключевых моментов. Например, при изучении того, как эффективно [url=http://antiban.pro/ru/blog/162]смотреть инстаграм посты[/url], следует обратить внимание на систематизацию подхода. Рекомендуется использовать функцию поиска для нахождения интересующих тем или пользователей, а также применять фильтры для сортировки контента. Важно также учитывать алгоритмы социальной сети, которые формируют ленту новостей на основе предпочтений пользователя, что требует внимательного подхода к выбору подписок.

  Antiban.pro мы поможем решить проблемы:
  1 – Заблокировали аккаунт
  2 – Заблокировали действия в аккаунте
  3 – Проблемы с привязкой Facebook
  4 – Меня взломали в Instagram
  5 – Меня взломали в Facebook

Możliwość komentowania została wyłączona.