Mocna odpowiedź Michniewicza na słowa Vukovicia! „Porozmawiamy za 20 lat”

Kilka dni temu Aleksandar Vuković udzielił wywiadu dla portalu Sportowe Fakty WP. Były trener Legii Warszawa uważa, że został niesłusznie usunięty z Wojskowych.

Niedawno w Sportowych Faktach WP ukazał się duży wywiad z Aleksandarem Vukoviciem, o którym pisaliśmy tutaj. Były trener Legii wypowiedział się na temat, jego zdaniem, niesłusznego zwolnienia. Stwierdził również to właśnie Wojskowi są najlepszą drużyną w Polsce oraz skrytykował założenia taktyczne Czesława Michniewicza na mecz z Karabachem.

Trener Michniewicz ma taką narrację: „Jestem tu, bo było źle, dużo jest do zrobienia, ten zespół potrzebuje najlepszego sztabu”. I tak dalej. Jak to czytałem, to pomyślałem, że trzeba pana trenera poinformować, że ta grupa zawodników już jest prawdziwym zespołem. Jeżeli przyjeżdżasz do domu, który jest zbudowany i go rozpieprzasz w drobiazgi, to teraz faktycznie jest dużo do zrobienia – skomentował Vuković

Na odpowiedź Czesława Michniewicza nie trzeba było długo czekać. Bartosz Ignacik, dziennikarz Canal+, zapytał szkoleniowca Legii, co sądzi o wypowiedziach Vukovicia na swój temat.

Syn podesłał mi screena z wywiadu. „Tato, to może cię zainteresować”. Przeczytałem. Co tutaj można więcej powiedzieć? Im mniej powiem, tym lepiej. Vuko dopiero zaczyna pracę trenera. Rozumiem rozgoryczenie – został zwolniony z klubu, gdzie dostał swoja szansę. Porozmawiamy za 20 lat. Od kiedy zacząłem pracę trenerską, to przeżyłem niebo, przeżyłem piekło. Mam też dużo dystansu. W chwili, gdy przychodzi trudny moment jak zwolnienie z klubu, potrafię zachować dystans i klasę. Myślę, że troszeczkę klasy zabrakło w tym wszystkim – podsumował Michniewicz

Kacper Polaczyk