Mocna deklaracja Kamila Grabary ws. bycia trzecim bramkarzem. „Wolę mieć cztery dni wolnego”

Kamil Grabara w rozmowie z „Foot Truckiem” nie gryzł się w język. Zawodnik Kopenhagi dał jasno do zrozumienia, że nie widzi mu się bycie trzecim bramkarzem w reprezentacji Polski. Poniekąd zasugerował nawet, że wolałby być w takim przypadku pomijany w powołaniach. 
Michał Probierz od początku swojej kadencji nie ukrywa, że w kwestii bramkarzy w reprezentacji Polski jest ściśle ustalona hierarchia. Według niej pierwszym golkiperem jest Wojciech Szczęsny, zaś jego zmiennikiem – Łukasz Skorupski. Jeśli natomiast obaj byliby niedostępni, między słupki miałby wskoczyć Bartłomiej Drągowski.

Sprzeciw

Wspomniana hierarchia budzi spore kontrowersje wśród kibiców, którzy nie rozumieją, czemu do kadry nie jest regularnie powoływany Marcin Bułka. Bramkarz Nicei błyszczy w bieżącym sezonie formą. W kadrze natomiast zagrał dopiero na ostatnim zgrupowaniu, w meczu towarzyskim z Łotwą, „wykorzystując” kontuzję jednego z kolegów.
Podobna sytuacja tyczy się Kamila Grabary, który zbiera dobre recenzje w Danii i gra z Kopenhagą w Lidze Mistrzów. 24-latek nie ukrywa jednak, że nie interesuje go rola trzeciego bramkarza. Co prawda Probierz nawet się z nim nie kontaktował, jednak zawodnik przyznaje, że woli dostać wolne, niż jechać jako rezerwowy na zgrupowanie.

– Moja kariera poszła w takim kierunku, że nie chce mi się być trzecim bramkarzem. Nie chce mi się. Rozumiem, że Wojtek Szczęsny jest numerem jeden. On wie, co na ten temat uważam. Dopóki on gra, to nie ma prawa się zmienić. Oczywista oczywistość – przyznał w rozmowie z „Foot Truckiem”.
– Patrząc na to, ile meczów w tym roku rozegrałem, wolę mieć te cztery dni wolnego niż tydzień trenowania i latania samolotami. Zdecydowanie bardziej mi to pomoże – dodał.
Kamil Grabara do tej pory tylko raz miał okazję zagrać na bramce reprezentacji Polski. Zagrał rok temu w meczu z Walią w Lidze Narodów. Ostatnio natomiast zachował czyste konto w meczu z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów.