Młodzieżowy reprezentant Włoch rzucił piłkę dla Harvardu. Niebywała historia 18-latka

We Włoszech doszło do bardzo niecodziennej sytuacji. 18-letni Alessandro Arlotti postanowił rzucić piłkę nożną po tym, jak dostał się na Harvard! Nastolatek był jednym z najbardziej obiecujących młodych zawodników.

Piłkarze często poza samym sportem mają inne zainteresowania. Wielu zawodników postanawia zostawić sobie furtkę w wypadku, gdyby ich kariera nie przyniosła odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. W tym celu postanawiają na przykład rozpocząć kształcenie się na uczelniach wyższych. Dla nich jest to jednak tylko alternatywa dla sportu.

Nauka ponad piłkę

Inną drogą postanowił pójść włoski talent. Alessandro Arlotti, bo o nim mowa postanowił rzucić karierę piłkarską po tym, jak dostał się na Harvard. 18-latek był jednym z największych diamentów we Włoszech ostatnich lat.

We wrześniu 2020 roku perspektywiczny napastnik przeszedł z AS Monaco do Pescary. W klubie z zaplecza Serie A miał rozwinąć skrzydła i stopniowo nabywać doświadczenia w dorosłym futbolu. Działacze wiązali z nim ogromne nadzieje. Nastolatek zdążył nawet zagrać kilka meczów w młodzieżowym zespole, jednak nadszedł czas wyboru.

„Dziękuję Pescaro”

Arlotti tydzień temu dodał na swojego Instagrama zdjęcie. W opisie posta napisał tylko „dziękuję Pescaro”. Wówczas kibice nie spodziewali się, że jest to faktycznie pożegnanie z klubem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alessandro Arlotti? (@aless_arlt)

Następnie pojawił się drugi wpis. Tym razem już bez opisu, jednak sama fotografia była bardzo wymowna. 18-latek wybrał przeniesienie się do Stanów Zjednoczonych po dostaniu się na Harvard.

Wskazywał na to, chociażby napis „Naprzód Crimson!”. O co właściwie chodzi? Jest to szkolna drużyna piłkarska, w której teraz występować będzie Włoch. Na co dzień Crimson grają w amatorskiej lidze American College. Jak widać, 18-latek nie żegna się z piłką na dobre.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alessandro Arlotti? (@aless_arlt)