Młodzieżowy reprezentant Polski wyjawił kulisy afery alkoholowej. „Poszliśmy… przestaliśmy myśleć”

Na niedawnych mistrzostwach świata U17 doszło do skandalu w reprezentacji Polski. Czterech kadrowiczów wróciło do kraju ze względu na aferę alkoholową. Teraz o kulisach sprawy postanowił opowiedzieć Jan Łabędzki. 
W Indonezji doszło do wielkiego skandalu. Czterej młodzieżowi reprezentanci Polski zostali przyłapani na piciu alkoholu. Finalnie „Biało-Czerwoni” odpadli z turnieju po trzech meczach grupowych.

„Przestaliśmy myśleć”

Teraz o całej sprawie postanowił opowiedzieć Jan Łabędzki. Piłkarz ŁKS-u na łamach tygodnika „Piłka Nożna” wyjawił kulisy afery i przyznał, że bardzo żałuje wydarzeń z Azji.

– Trudno powiedzieć by cała sytuacja miała jednego prowodyra. Naprawdę trudno mi zrozumieć, jak taka głupota mogła nam przyjść do głowy, żeby wychodzić z pokoju hotelowego. Przecież na początku mieliśmy obejrzeć tylko film, odpocząć po towarzyskim meczu z USA. I nawet nie jestem w stanie powiedzieć, od kogo padło „idziemy”. No i poszliśmy… Przestaliśmy myśleć – wyjawił Łabędzki. 
– Jeszcze w taksówce przepraszałem za nasz występek, nie było jednak żadnej rozmowy. W hotelu podszedł do nas kierownik drużyny, lekarz i fizjoterapeuta, opowiedziałem, co się wydarzyło i poszliśmy spać. W ogóle nie dopuszczałem do siebie, że za ten występek zostaniemy wyrzuceni z mistrzostw. Trudno mi było sobie wyobrazić, że cała czwórka zostanie wykluczona z turnieju, który odbywa się na drugim końcu świata. Dopiero rano dowiedzieliśmy się, że wracamy do Polski i nie ma odwrotu od tej decyzji. Wróciliśmy do pokoju i płacz. Tylko tyle nam zostało – dodał.
W mediach pisano również o ciężkich warunkach, w jakich wykluczeni zawodnicy musieli wracać do Polski. Łabędzki potwierdził, że nie było łatwo, a podróż powrotna trwała ponad dobę.

– Byliśmy przekonani, że wrócimy z jednym z dwóch obecnych tam kierowników drużyny. Wracaliśmy sami, choć wtedy nikt o tym nie myślał. Zaczęło się na dobre, kiedy w Polsce wyszła ta sprawa. Mnóstwo telefonów, wiadomości. Rodzice, najbliżsi, nie wierzyli w to, co się stało. Bo dlaczego mieliby wierzyć, skoro w Polsce nigdy nie robiłem takich rzeczy – zaznaczył. 
– Wylądowaliśmy w środę o 6 rano. Po 25 godzinach podróży. Przede wszystkim byliśmy wystraszeni, że na lotnisku będą czekać na nas dziennikarze. Byłem w kontakcie z mamą, ale mówiła, że nikogo nie ma. Wie pan, jak wyglądaliśmy? Jak bohaterowie filmu „Kac Vegas”. I nie mówię tego, żeby żartować z naszego incydentu. Jeden w kąpielówkach, drugi w koszulce na lewą stronę, bo nie mieliśmy odzieży na zmianę, wszystkie reprezentacyjne stroje musieliśmy zostawić w Indonezji. Trzeci z klapkami w ręku. Podczas przesiadek ludzie zwracali nam uwagę, żebyśmy przerzucili koszulkę na właściwą stronę, a ona była po prostu brudna – podsumował.