Michał Probierz zamierza skonsultować się z Adamem Nawałką. Wiadomo, o co chodzi

Michał Probierz poprowadzi reprezentację Polski na Euro 2024. Nim jednak pojedziemy na turniej trzeba wybrać bazę kadry podczas turnieju w Niemczech. Selekcjoner zdradził, że będzie się konsultować z… Adamem Nawałką, aby poznać podgląd obytego z dużymi turniejami szkoleniowca. 
Portal meczyki.pl poinformował wczoraj, że reprezentacja Polski bierze pod uwagę dwie lokalizację na bazę podczas Euro 2024. Ustalono, że chodziło o Poczdam i Bremę. Wybór ma paść w najbliższych dniach, kiedy osobiście oba miejsca odwiedzi Michał Probierz wraz ze swoimi asystentami.

Telefon do Nawałki

Informacje podane przez Tomasza Włodarczyka z „Meczyków” zostały potwierdzone już przez Michała Probierza. Selekcjoner wyznał, że decyzja jeszcze nie zapadła, ale od wtorku będzie w Niemczech, celem odwiedzenia obiektów w Poczdamie i Bremie.

– Od wtorku wylatujemy do Niemiec wybrać bazę i wtedy podejmiemy decyzję – zdradził Probierz. 

Selekcjoner poza swoimi zaufanymi ludźmi chce zasięgnąć rady trenera, bardziej doświadczonego z dużymi turniejami. Taki jest dla niego Adam Nawałka, który prowadził kadrę na Euro 2016 i mundialu 2018. Probierz chce zadzwonić do niego i skonsultować swoją wizję z jego.
– Mam zamiar zadzwonić do trenera Nawałki i z nim porozmawiać, jak on to widzi. Rozmawialiśmy ze sztabem, z ludźmi, którzy byli [na turniejach – przyp. red.] i nie ma co się “mądrować”. Ja nie wiem, bo nie byłem na takiej imprezie i lepiej wziąć doświadczenia ludzi, którzy już byli – wyznał szkoleniowiec. 

Źródło:

Dodaj komentarz