Michał Probierz powoła na Euro trzech piłkarzy z Ekstraklasy. Weterani pomogą reprezentacji?

W środę Michał Probierz ogłosi szeroką kadrę na Euro 2024. „TVP Sport” podało, że na liście powołanych znajdzie się trzech zawodników z Ekstraklasy. Będą to jedyni piłkarze z naszej ligi. 
Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy. „Biało-Czerwoni” zmagania grupowe rozpoczną od meczu z Holandią 16 czerwca. Następnie czekają ich jeszcze spotkania z Austrią i Francją.

Trójka z Ekstraklasy

W najbliższą środę Michał Probierz ma ogłosić szeroką, 29-osobową kadrę zawodników, wybranych do gry na Euro. Następnie wykluczy z niej dwóch piłkarzy, którzy na turniej ostatecznie nie pojadą. Jak dowiedziało się „TVP Sport”, na liście powołań ma znaleźć się trzech zawodników z Ekstraklasy.

Selekcjoner ma postawić na Tarasa Romanczuka, Kamila Grosickiego i Bartosza Salamona. Pierwsza dwójka była nominowana do tytułu piłkarza sezonu w Ekstraklasie. Ostatecznie statuetka przypadła jednak liderowi Pogoni Szczecin, ale Romanczuk walnie przyczynił się do mistrzostwa Polski wygranego przez Jagiellonię.
Salamon natomiast udowodnił już, że dobrze odnajduje się w reprezentacji. Pod koniec ubiegłego roku piłkarz Lecha Poznań powrócił do gry po zawieszeniu po aferze dopingowej. Gracz „Kolejorza” szybko wrócił do formy, bo już w marcu Probierz dał mu szansę gry w barażach o wyjazd na Euro 2024.