Michał Probierz powoła debiutanta na Euro? 19-latek blisko wielkiej szansy!

Wielkimi krokami zbliża się moment ogłoszenia kadry reprezentacji Polski na Euro 2024. Michał Probierz ma zaskoczyć jedną ze swoich decyzji. W gronie powołanych, według Sebastiana Staszewskiego, ma pojawić się absolutny debiutant. 
W środę Michał Probierz ogłosi szeroką kadrę na Euro 2024 i towarzyskie mecze z Ukrainą oraz Turcją. Ostateczny skład, w którym „Biało-Czerwoni” wyjadą do Niemiec, ma zostać ogłoszony 7 czerwca. Nieco ponad tydzień później Polacy zagrają swój pierwszy mecz na turnieju.

Debiutant

Trudno spodziewać się wielu niespodzianek po Michale Probierzu. Zdecydowana większość miejsca w kadrze wydaje się być już obsadzona. Sebastian Staszewski twierdzi jednak, że selekcjonera chciałby nieco zamieszać i rzutem na taśmę powołać Kacpra Urbańskiego z Bolognii.
– Kacper Urbański ma znaleźć się w 28-osobowej kadrze przed EURO 2024, którą w środę ogłosi Michał Probierz! Świetna decyzja selekcjonera i duża sprawa dla 19-latka, który w tym sezonie pokazał się z dobrej strony w Serie A – napisał Staszewski. 

Urbański ma za sobą całkiem udany sezon. W Bolognii, która sensacyjnie wbiła się do czołówki Serie A i awansowała do Ligi Mistrzów, zaliczył 22 występy i jedną asystę. Dołożył również trzy mecze w Pucharze Włoch.