Michał Probierz mógł jeszcze bardziej zaskoczyć powołaniami! Rozważał dwóch zawodników

Michał Probierz ponownie zaskoczył powołaniami na zgrupowanie reprezentacji Polski. W gronie kadrowiczów pojawił się między innymi Karol Struski. Okazuje się, że selekcjoner obserwował także innych, dużo mniej oczywistych zawodników. 
„Biało-Czerwoni” zmierzą się 17 listopada z Czechami, czym zakończą eliminacje do Euro 2024. Cztery dni później rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Towarzysko zmierzą się z Łotwą.

Nieoczywista obserwacja

Probierz kilka dni temu ogłosił powołania na wspomniane mecze. Wśród wyróżniony przez selekcjonera piłkarzy znalazł się między innymi Karol Struski z Arisu Limassol. Szkoleniowiec przywrócił również Jana Bednarka oraz pominął Arkadiusza Milika, czym zaskoczył kibiców i dziennikarzy.
Co ciekawe, to wcale nie musiał być koniec zaskoczeń. Na dzisiejszej konferencji prasowej Probierz zdradził, których jeszcze piłkarzy sondował pod możliwe powołanie na listopadowe zgrupowanie.
– Zrobiliśmy szczegółową analizę pod kątem wszystkich zawodników z Polski, którzy grają w ekstraklasie. Zastanawialiśmy się nad Miłoszem Trojakiem z Korony Kielce i Aleksem Ławniczakiem z Zagłębia Lubin pod kątem powołania. Ostatnio Ławniczak zagrał gorzej i tak wypisał się z reprezentacji – oznajmił selekcjoner. 
Jeśli chodzi o wspomnianą przez Probierza dwójkę, to Trojak jest kapitanem Korony Kielce, w której występuje od 2022 roku. Wcześniej reprezentował barwy Ruchu Chorzów, Odry Opole czy Stomilu Olsztyn. 29-letni stoper rozegrał w tym sezonie 14 meczów.
Ławniczak natomiast latem zeszłego roku trafił do Zagłębia Lubin z Warty Poznań. Wraz z Bartoszem Kopaczem tworzy podstawowy duet obrońców „Miedziowych”. Co ciekawe, kiedy wraz z końcem 2021 roku Lech Poznań rozstawał się z Thomasem Rogne, rozważał w ramach zastępstwa właśnie Ławniczaka.