Michał Probierz ma plan na mecz z Ukrainą. Kluczowy piłkarz odpocznie przed Euro?

Reprezentacja Polski w piątek zagra z Ukrainą w pierwszym meczu towarzyskim przed Euro 2024. Michał Probierz będzie mieć okazję do przetestowania kilku zawodników, co do których ma wątpliwości. Według portalu sport.pl, selekcjoner chce odstawić Wojciecha Szczęsnego. 
Już za 10 dni „Biało-Czerwoni” zagrają z Holandią w swoim pierwszym meczu na Euro 2024. Później w grupie zmierzą się jeszcze z Austrią oraz Francją. W ciągu kilku najbliższym dni Polacy rozegrają jeszcze dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich, z Ukrainą, zaplanowano już na piątek.

Zmiany w bramce

Wiadomo, że numerem jeden między słupkami reprezentacji Polski jest Wojciech Szczęsny. Golkiper Juventusu ma bronić na Euro, które będzie jego ostatnim wielkim turniejem w kadrze. Trudno sobie wyobrazić, aby opuścił jakiekolwiek spotkanie na turnieju.

Według sport.pl Szczęsny nie rozegra jednak ani minuty w piątkowym meczu z Ukrainą. Michał Probierz chce ponoć przetestować inne rozwiązania i dać po 45 minut Łukaszowi Skorupskiemu i Marcinowi Bułce. Podobną praktykę mogliśmy zresztą zobaczyć w listopadzie przy okazji meczu z Łotwą.
Gazeta dodaje, że na treningach to właśnie Skorupski i Bułka mieli z całą drużyną trenować stałe fragmenty gry. W tym czasie Szczęsny ćwiczył z kolei z Mateuszem Kochalskim.

Dodaj komentarz