Mecze Polaków podczas EURO jednak w innym mieście? UEFA przygląda się pewnej możliwości

W dniach 19-20 kwietnia odbędą się spotkania przedstawicieli UEFA. W tych dniach ma zapaść decyzja ws. miast-gospodarzy nadchodzących Mistrzostw Europy. Jak donoszą zagraniczne media, reprezentacja Polski być może będzie zmuszona do zmiany swojej bazy treningowej.

Już w czerwcu rozpoczną się przełożone z poprzedniego roku Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w grupie „E” z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją. Początkowo mecze Polaków miały odbyć się w Dublinie oraz Bilbao, jednakże przed kilkoma dniami pojawiły się plotki mówiące, o tym że spotkania, które miały zostać rozegrane w Bilbao, zostaną przeniesione do Sewilli.

UEFA już od dłuższego czasu mówi o tym, iż chce rozegrać turniej wraz z kibicami. Na początku miesiąca europejska federacja poinformowała o liście miast, które są w stanie wpuścić kibiców na trybuny. Wówczas gwarancję dało 8 z 12 miast-gospodarzy. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Mimo że ostateczne decyzje ws. EURO mają zapaść w dwóch najbliższych dniach, to w mediach roi się od plotek. Według doniesień brytyjskiego „Daily Mail” spotkania z Dublina mają zostać rozegrane w Sankt Petersburgu. Na oficjalne informacje czeka reprezentacja Polski, która w Irlandii miała rozegrać 2 spotkania, a także tam miała zlokalizowaną swoją bazę. W ciągu nadchodzących kilkudziesięciu godzin powinna się również potwierdzić prędzej wspomniana przez nas plotka o przeniesieniu spotkań z Bilbao do Sewilli.

Michał Budzich