To już niemal pewne. Polacy nie zagrają w Bilbao. Wiadomo, gdzie przeniosą się Hiszpanie

Wciąż nie wiadomo, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Hiszpanią na Euro 2020. Początkowo areną zmagań obu drużyn miał być stadion San Mames w Bilbao, jednak od dłuższego czasu pojawiają się informacje o zmianie obiektu. Iberyjskie media mają już upatrzonego nowego gospodarza spotkania.

Polacy trafili do grupy D Euro 2020, gdzie zmierzą się z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją. Pierwotnie mecze mieliśmy rozgrywać w Bilbao oraz Dublinie, aczkolwiek ci pierwsi zmienili zdanie. Najpotężniejsi rywale z naszej grupy nie są pewni co do gotowości swojego miasta-gospodarza i chcieliby go zmienić.

Jednak Sewilla?

Według „El Larguero” po ostatnim apelu UEFY Hiszpanie mocno zastanawiają się nad zmianą miejsca rozgrywania turnieju. Przypomnijmy, że organizacja nawoływała do zapewnienia wejścia na stadiony minimalnej liczby kibiców.

Większość miast-gospodarzy opowiedziała się pozytywnie za tym pomysłem. Władze Bilbao mają jednak wątpliwości, które narastają z dnia na dzień. Właśnie dlatego zaczęto zastanawiać się nad przeniesieniem turnieju do innego miasta.

Wybór, zdaniem wspomnianego „El Larguero” padł na Sewillę. Źródło dodaje, że w tej sprawie brakuje jedynie oficjalnego potwierdzenia, które z kolei pojawić ma się w najbliższy poniedziałek. Na początku przyszłego tygodnia powinna pojawić się zatem informacja o przeniesieniu meczów Euro 2020 z San Mames na La Cartuja w Sewilli.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie to Hiszpanie rozegrają na tamtejszym obiekcie na pewno trzy swoje spotkania. 14 czerwca z reprezentacją Szwecji, zaś pięć dni później z kadrą „Biało-Czerwonych”. 23 czerwca czekałoby ich natomiast starcie ze Słowakami.