Matty Cash nie pojedzie na Euro? Michał Probierz nie owijał w bawełnę. „Na dziś ma problemy”

Wielkimi krokami zbliża się moment ogłoszenia kadry reprezentacji Polski na Euro 2024. Dość niespodziewanie może nie znaleźć się w niej miejsca dla… Matty’ego Casha! Michał Probierz zabrał głos w kwestii piłkarza Aston Villi na łamach „WP Sportowe Fakty”. 

Prawy defensor miał z miejsca stać się podstawowym zawodnikiem „Biało-Czerwonych”. Od czasu, gdy uzyskał polski paszport nie spełnił jednak pokładanych w nim oczekiwań. Do tej pory zanotował 15 występów w kadrze, ale podczas dotychczasowej kadencji Michała Probierza nie pokazał się z najlepszej strony.
Na ostatnim zgrupowaniu Cash zagrał tylko 11 minut w meczu z Estonią. 26-latek wszedł na murawę z ławki rezerwowych, ale szybko doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda, co wykluczyło go z kolejnego spotkania w finale baraży o Euro 2024.

Nie pojedzie?

Obecnie Cash wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. Z tego powodu opuścił też ostatni mecz Aston Villi z Liverpoolem (3-3). Pod sporym znakiem zapytania stoi także jego wyjazd do Niemiec na Euro. Sztab reprezentacji Polski utrzymuje stały kontakt z jego klubem, aby na bieżąco monitorować stan zdrowia 26-latka. Michał Probierz nie ukrywa jednak, że nie wyklucza, iż Casha zabraknie na turnieju.

– W marcu zdecydowanie większa część zawodników występowała w klubach regularnie i była to bardzo istotna zmiana względem moich pierwszych zgrupowań. Na dziś Matty Cash ma problemy – powiedział selekcjoner na łamach „WP Sportowe Fakty”. 
– Lekarze klubowi Aston Villi rozmawiają ze sztabem medycznym reprezentacji. Może się okazać, że Casha nie będzie na EURO, ale to lekarze zdecydują – dodał. 

Reprezentacja Polski pierwszy mecz na Euro 2024 rozegra 16 czerwca. Rywalem „Biało-Czerwonych” będzie Holandia. Następnie w grupie czekają nas jeszcze spotkania z Austrią i Francją.