Mateusz Morawiecki został zapytany o wywiad Roberta Lewandowskiego. Odpowiedzi… uniknął

Mateusz Morawiecki został zapytany o wywiad Roberta Lewandowskiego. Piłkarz FC Barcelony wrócił kilka dni temu do afery premiowej. Premier uniknął jednak odpowiedzi. 

Sprawa premii dla reprezentacji za dobry wynik na mundialu w Katarze nadal nie cichnie. W sobotę na kanale „Meczyków” pojawił się głośny wywiad Roberta Lewandowskiego, w którym powrócił on do afery i określił ją mianem „niemoralnej”.

Wymijanie odpowiedzi

Teraz o komentarz do wywiadu Lewandowskiego poproszono Mateusza Morawieckiego. Premier nie chciał jednak na nie odpowiedzieć. Zamiast tego skupił się na wynikach Legii i Rakowa, które awansowały do faz grupowych europejskich pucharów.

– Nie będę się odnosił do tego. Chciałbym, żeby nasi piłkarze odnosili takie sukcesy, jak ostatnio w klubach zaczęli odnosić. Bardzo się z tego cieszę. To, co osiągnął Raków i Legia, to jest coś wielkiego. Życzę, żeby nasza drużyna narodowa również grała jak najlepiej – powiedział Morawiecki. 

Już w najbliższy czwartek reprezentacja Polski będzie miała okazję na ocieplenie swojego wizerunku. Zmierzą się wówczas na Stadionie Narodowym z Wyspami Owczymi. Trzy dni później zagrają z kolei na wyjeździe z Albanią.