Marciniak przed wielką szansą. „Dobry mecz Realu z Bayernem może to spowodować”

Michał Listkiewicz udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Były sędzia wróży wielkie wyróżnienie dla Szymona Marciniaka na nadchodzącym EURO 2024.

 

Finał nie dla Marciniaka

Wiele wskazuje na to, że Szymon Marciniak nie będzie sędzią głównym w tegorocznym finale Ligi Mistrzów. Według Michała Listkiewicza i innych ekspertów ten honor przypadnie do Anthony’ego Taylora.

Michał Listkiewicz w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty przyznał jednak, że dobra dyspozycja polskiego sędziego w środowym meczu Realu Madryt z Bayernem Monachium może mu dać wielkie wyróżnienie na EURO 2024.

 

Dostanie mecz otwarcia?

– Szymon sędziował już finał przed rokiem, nie bądźmy zachłanni. Półfinał to wciąż wielka sprawa, zwłaszcza tak wymagający. Jest to potwierdzenie jego wielkiej formy i klasy. Absolutnie więc nie przejmowałbym się tym, że nie będzie go w finale. Wciąż jest numerem 1 i ostatnie nominacje to potwierdzają – powiedział.

– Marciniak ma u Rosettiego świetne notowania. Gdy czasami z nim rozmawiam, to zawsze powtarza, że najmocniejszym asem w jego talii jest właśnie Szymon. Dobry mecz Realu z Bayernem może spowodować chociażby, że Marciniak na EURO dostanie mecz otwarcia. To bowiem jeden z najtrudniejszych meczów turnieju. To on wyznacza pewne trendy sędziowskie i opinie o arbitrach na cały turniej – dodał Listkiewicz.

Mecz Realu Madryt z Bayernem Monachium odbędzie się 8 maja. Środowe spotkanie na Estadio Santiago Bernabeu zaplanowano na godzinę 21:00.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Dodaj komentarz