Marcin Bułka bohaterem wielkiego transferu? Polak na celowniku topowego klubu!

Marcin Bułka niebawem może zmienić otoczenie. Według portalu meczyki.pl bramkarzem Nicei interesuje się AC Milan. Polak miałby zastąpić Mike’a Maignana. Rozmowy w tej sprawie miały się już rozpocząć. 
Golkiper ma za sobą najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. 24-latek zachował aż 17 czystych kont w 34 meczach Ligue 1. Wydawało się również, że zdobędzie nagrodę dla najlepszego bramkarza sezonu, jednak w głosowaniu przegrał z Gianluigim Donnarummą. Mimo to Bułka w oczach wielu kibiców i tak został uznany za lepszego w tym sezonie.

Wielki transfer

Wspaniałe statystyki, jakie wykręcił Polak przełożyły się na zainteresowanie jego osobą na rynku transferowym. Bieżącego lata jego nazwisko może wielokrotnie przewijać się w kontekście przenosin do różnych klubów. Karuzela właśnie zaczęła się kręcić.

Portal meczyki.pl ustalił, że Bułką poważnie interesuje się AC Milan, gdzie niebawem ma dojść do zmiany bramkarza. Obecnie między słupkami „Rossonerich” stoi Mike Maignan, jednakże wkrótce może on odejść do Manchesteru City. Francuz jest ponoć głównym kandydatem do zastąpienia odchodzącego z Etihad Stadium Edersona. Brazylijczyk ma bardzo lukratywne oferty z Arabii Saudyjskiej.
Transfer Bułki jest zatem ściśle powiązany z decyzją Maignana. 28-latek ma również mieć kilka propozycji z Bliskiego Wschodu. Tamtejsze kluby chcą latem sięgnąć po kilku sprawdzonych bramkarzy z europejskiego topu.

Niezależnie jednak od przyszłości Francuza, władze Milanu rozpoczęły już negocjacje z otoczeniem Marcina Bułki. Meczyki.pl podaje, że pierwsze rozmowy między stronami już się odbyły.

– Bułka wydaje się więc elementem transakcji wiązanej, ale też świetnym następcą Francuza. Polak jest wyceniany przez Transfermarkt na 20 milionów euro, ale pieniądze nie byłyby tu przeszkodą, bo Maignan to zawodnik wyceniany na dwa razy więcej – czytamy. 

Dodaj komentarz