Manchester United czeka na nowego piłkarza. 18-letni talent dopina ostatnie szczegóły

Okienko transferowe w pełni. Manchester United niebawem pozyska 18-letniego piłkarza Atalanty Bergamo. Amad Diallo dopełnia ostatnie formalności i niebawem zostanie „Czerwonym Diabłem”.

Iworyjczyk został kupiony przez Manchester United już w letnim okienku, jednak formalności przeszkodziły mu w natychmiastowym przeniesieniu się na Wyspy. Zawodnik aktualnie przebywa w Rzymie, gdzie dopina ostatnie detale przed oficjalnym transferem.

Szybka droga

Diallo jeszcze w zeszłym sezonie reprezentował młodzieżową drużynę Atalanty. Grał w UEFA Youth League oraz w Primaverze, ale w dorosłej kadrze także miał okazję się pokazać. Na boiska Serie A wybiegał trzykrotnie, a nawet zdołał raz strzelić bramkę.

W trwającej kampanii był już pełnoprawnym członkiem seniorskiego zespołu. Łącznie zgromadził jednak tylko 35 minut. Raz dostał szansę w meczu z Hellasem Verona w lidze, a także wbiegł na końcówkę spotkania z Midtjylland w Lidze Mistrzów.

Gian Piero Gasperini chciał wypożyczyć Iworyjczyka do końca tego sezonu. Działacze Manchesteru United nie chcieli jednak dłużej czekać na możliwość skorzystania z umiejętności 18-latka i postanowili zakończyć zakusy Atalanty.

Zostały detale

Aktualnie Diallo przebywa w Rzymie. We włoskiej stolicy musi dopiąć ostatnie szczegóły, zanim otrzyma pozwolenie na przylot do Manchesteru. O finalizowaniu transferu poinformował Fabrizio Romano na swoim Twitterze.