Maciej Rybus skomentował decyzję Grzegorza Krychowiaka. „Tak naprawdę nie rozumiem…”

Maciej Rybus skomentował w rosyjskich mediach ostatni transfer Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz Spartaka Moskwa przyznał, że nie rozumie decyzji swojego rodaka.

Po wybuchu wojny na Ukrainie znaczna część obcokrajowców grających w lidze rosyjskiej zdecydowała się na zmianę klubu. Na taki ruch zdecydowali się też Polacy. Grzegorz Krychowiak trafił do Al-Shabab, Sebastian Szymański do Feyenoordu Rotterdam, a Rafał Augustyniak do Legii Warszawa.

Antonio Conte zaczepił Thomasa Tuchela na Instagramie. „Na szczęście cię nie widziałem…” [CZYTAJ]

Polacy opuszczają Rosję

Jedynym polskim piłkarzem, który nadal gra w Rosji, jest Maciej Rybus. 66-krotny reprezentant Polski poprzedni sezon zakończył w Lokomotiwie Moskwa. Wraz z 30 czerwca jego kontrakt ze stołecznym klubem wygasł. Wówczas mogło się wydawać, że Rybus zdecyduje się na opuszczenie Rosji. Ku niezadowoleniu znacznej części Polaków 32-latek zdecydował się pozostać w Rosji i podpisał 2-letni kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Decyzja Rybusa spotkała się z ogromnym niezadowoleniem w naszym kraju, głównie ze względu na aspekt toczącej się wojny na Ukrainie.

Taki pomysł na mecz z FC Barceloną miało Rayo Vallecano. Trener mówi o planie „anty-Lewandowski” [CZYTAJ]

Wypożyczenie Krychowiaka

Po wybuchu wujny na Ukrainie Grzegorz Krychowiak postanowił, że nie zamierza kontynuować swojej gry w Rosji. W związku z tym w marcu tego roku został wypożyczony do greckiego AEK-u Ateny, gdzie dokończył sezon 2021/2022. Z kolei przed startem sezonu 2022/2023 Krychowiak zdecydował się na dołączenie do Al-Shabab. Reprezentant Polski został wypożyczony do klubu z Arabii Saudyjskiej do 30 czerwca 2023 roku.

Kibice Lecha wywiesili baner uderzający w zarząd klubu. Ochrona kazała go zdjąć [CZYTAJ]

Rybus komentuje decyzję Krychowiaka

W rosyjskich mediach pojawiła się ostatnio wypowiedź Macieja Rybusa nt. decyzji Grzegorza Krychowiaka odnośnie transferu. Piłkarz Spartaka Moskwa przyznał, że nie za bardzo rozumie decyzję swojego kolegi.

– To mój przyjaciel. Graliśmy razem w Lokomotiwie, drużynie narodowej oraz drużynach młodzieżowych. Wspieram go, on wspiera mnie. […] Nie pytałem dlaczego Arabia Saudyjska. Prawdopodobnie miał opcje z Europy, ale wybrał ofertę z Arabii – skomentował Maciej Rybus.

– Też tak naprawdę nie rozumiem (jego decyzji – przyp. red.). Nie chcę rozmawiać na ten temat – dodał.


źródło: Match TV

Michał Budzich