Łukasz Piszczek zdecydowany w kwestii Roberta Lewandowskiego. „Dla mnie sprawa oczywista”

Łukasz Piszczek udzielił wywiadu na łamach „WP Sportowe Fakty”. W rozmowie poruszono kilka wątków, w tym również temat Roberta Lewandowskiego. Były reprezentant Polski podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie przyszłości po zakończeniu kariery przez piłkarza FC Barcelony. 
Piszczek obecnie pracuje jako grający trener w swoim rodzimym LKSie Goczałkowice-Zdrój. 38-latek przygotowuje się również do roli eksperta TVP Sport na Euro 2024.

„Będzie go trudno zastąpić”

Jeszcze kilka lat temu natomiast, „Piszczu” cieszył kibiców reprezentacji Polski swoimi występami z orzełkiem na piersi. Karierę w kadrze zakończył w 2019 roku i wkrótce podobny los czeka również jego byłych kolegów z drużyny, w tym Wojciecha Szczęsnego czy Roberta Lewandowskiego. O pozycję bramkarza po zawodniku Juventusu Piszczek jest jednak spokojny.

– Wojtek, hmm, od dłuższego czasu mówi, że już niedługo przestanie grać w kadrze. To bramkarz dużej klasy, ale myślę, że o zawodników na tej pozycji nigdy nie musieliśmy się martwić i nie będziemy musieli. Jest Kamil Grabara, Marcin Bułka, bardzo doświadczony Łukasz Skorupski – przyznał Piszczek w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”.
W nieco mniej jasnych barwach 38-latek widzi przyszłość po odejściu Lewandowskiego. Obaj w przeszłości dzielili szatnię nie tylko w kadrze, ale również w Borussii Dortmund, gdzie grali wraz z Jakubem Błaszczykowskim.

– Jeżeli Robert skończy, to na pewno strata będzie wyraźna. Moim zdaniem to zawodnik stulecia w polskiej piłce. Ktoś może się obruszyć lub powiedzieć, że z kadrą nic nie wygrał, trudno. Ale mówię o umiejętnościach i fakcie, przez jak długi czas Robert rywalizuje na najwyższym poziomie. Utrzymać się na szczycie przez tyle lat, grać w tym wieku w Barcelonie… dla mnie sprawa jest oczywista. Będzie go trudno zastąpić – ocenił. 

Piszczek w reprezentacji Polski rozegrał 66 meczów. Strzelił trzy gole i dołożył dziewięć asyst. Przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych prawych obrońców w historii naszej kadry.

 

Źródło: WP Sportowe Fakty

Dodaj komentarz