Łukasz Fabiański o zakończeniu kariery reprezentacyjnej: „Mamy wielu znakomitych bramkarzy. Ja chciałbym skupić się teraz wyłącznie na karierze klubowej”

W niedzielę na portalu Łączy nas Piłka pojawiła się informacja o zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Łukasza Fabiańskiego. Po 15 latach bramkarz West Hamu oraz uczestnik międzynarodowych turniejów rangi mistrzowskiej postanowił oddać pole młodszym kolegom. – Mamy wielu znakomitych bramkarzy, którzy – podobnie jak ja kiedyś – czekają na swoją szansę w drużynie narodowej. Niech spełniają swoje marzenia! – stwierdził „Fabian”.

Smutny to dzień dla kibiców reprezentacji Polski. Łukasz Fabiański od wielu lat był nieodzownym elementem naszej kadry, więc tym bardziej bolesne staje się jego odejście z drużyny.

„Nadszedł najlepszy moment”

Informacja o rezygnacji „Fabiana” pojawiła się na Twitterze „Łączy nas Piłka” w niedzielne popołudnie. We wpisie zamieszczono link do artykułu, gdzie 36-latek skomentował i wyjaśnił przyczyny swojej decyzji.

Golkiper nie ukrywa, że obecnie chciałby się skupić na karierze klubowej i grze w West Hamie. Zaznaczył przy tym, że spory wpływ na to miały także drobne urazy, z którymi zmagał się niestety coraz częściej. Żegnając reprezentację zależało mu również na „zwolnieniu miejsca” młodszym kolegom, pukającym do drzwi kadry.

– Zawsze świetnie czułem się w drużynie narodowej. Zarówno w kadrach młodzieżowych, jak i w reprezentacji seniorów. Za każdym razem starałem się dawać drużynie narodowej tyle, ile tylko mogłem, poświęcać całe serce. Uważam, że teraz nadszedł najlepszy moment, aby pożegnać się z reprezentacją – cytuje Fabiańskiego „Łączy nas Piłka”.

– Mam już swoje lata, w ostatnim czasie zmagałem się z kilkoma mikrourazami, przez które nie mogłem być zawsze do dyspozycji. Postanowiłem ustąpić miejsca młodszym kolegom. Mamy wielu znakomitych bramkarzy, którzy – podobnie jak ja kiedyś – czekają na swoją szansę w drużynie narodowej. Niech spełniają swoje marzenia! – dodał.

– Ja chciałbym skupić się teraz wyłącznie na karierze klubowej. Przede mną kolejny wymagający sezon w Premier League, a mój West Ham United zagra również w Lidze Europy – zaznaczył „Fabian”.

– Dziękuję z całego serca wszystkim trenerom i kolegom, z którymi miałem przyjemność spotkać się w reprezentacji, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej i naszym wspaniałym kibicom. Przeżyłem w biało-czerwonych barwach wiele fantastycznych momentów. Nigdy tego nie zapomnę! Zawsze będę kibicem drużyny narodowej. Do zobaczenia na stadionach! – podsumował.

Fabiański w reprezentacji Polski występował od 15 lat. W tym czasie zdążył rozegrać 56 spotkać oraz uczestniczyć w mistrzostwach świata (2006 i 2018) oraz Europy (2008, 2016 i 2020).