Lukas Podolski wyznał, jaką radę dał mu Franz Beckenbauer. Nadal się jej trzyma

Lukas Podolski postanowił powspominać zmarłego Franza Beckenbauera. Piłkarz Górnika Zabrze w wywiadzie opowiedział, jaka była niemiecka legenda. Zdradził również radę, jaką od niego otrzymał.
W minioną poniedziałek piłkarskie środowisko pogrążyło się w smutku. Zmarł Franz Beckenbauer, który od dłuższego czasu miał duże problemy ze zdrowiem. 79-latek zmagał się z kłopotami z sercem oraz pamięcią.

„Graj, dopóki możesz”

Śmierć legendy była bardzo smutna dla wszystkich piłkarskich kibiców. Uderzyła ona również w zawodników. Lukas Podolski udzielił specjalnego wywiadu dla „WP Sportowe Fakty”. Powspominał w nim Beckenbauera, opisując, jakim go zapamiętał oraz wyznał radę, którą otrzymał swego czasu od dwukrotnego zdobywcy Złotej Piłki.
– Bardzo fajny. Uśmiech, luz, żarcik. Zawsze rzucił coś, dzięki czemu można się było zaśmiać, nie było przy nim sztucznej atmosfery. Nie był arogancki, nie wywyższał się. Takiego właśnie go zapamiętałem. Jako legendę futbolu, ale również, a może przede wszystkim, jako fajnego gościa, który dał się lubić – wyznał „Poldi”. 
– Pamiętam też spotkanie i słowa, które wtedy mi przekazał. Lubię je sobie czasem przypominać. (…) Pamiętam, że zapytał mnie wtedy, ile mam dokładnie lat. A gdy mu odpowiedziałem, powiedział do mnie coś w stylu: „To synku, graj, dopóki możesz. Bo nie ma na świecie piękniejszej rzeczy, niż gra w piłkę. Ciesz się tym jak najdłużej, nie rezygnuj, jeśli nie musisz” – dodał piłkarz Górnika. 
– Tak sobie pomyślałem, że wciąż robię to, co mi radził Franz. Zawsze podkreślałem, że kocham grać, Beckenbauer mówił to samo. I czasem sam mówię do siebie, że poszedłem za jego radą. Bardzo się cieszę, że mogłem go spotkać, poznać, porozmawiać. Natomiast niestety, odszedł za wcześnie – podsumował. 
Podolski faktycznie trzyma się rady, jaką dostał od 79-latka. Mimo 38 lat na karku nadal gra w piłkę i pozostaje istotnym elementem w Górniku Zabrze. W bieżącym sezonie na koncie ma dwa gole i asystę w 15 spotkaniach.