Szalony plan Wieczystej Kraków. Chcą ściągnąć… mistrza świata z 2014 roku!

Przemysław Cecherz, trener Wieczystej Kraków wierzy w ściągnięcie do klubu… Lukasa Podolskiego! Na łamach „Przeglądu Sportowego” szkoleniowiec stwierdził, że „wszystko zależy od niego”.

Wieczysta, jak na klub z okręgówki, słynie z nietuzinkowych zagrań na rynku transferowych. W swoich szeregach skupili już byłych zawodników Ekstraklasy, między innymi Sławomira Peszko czy Łukasza Burligę, a także Radosława Majewskiego. To natomiast przełożyło się na zdominowanie przez nich rozgrywek.

Szaleństwo?

Dzięki świetnym wzmocnieniom awansowali do IV ligi i myślą nad kolejnymi transferami. Co ciekawe, na oku krakowian znalazł się mistrz świata z 2014 roku, Lukas Podolski.

Przemysław Cecherz w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” potwierdził, że pojawił się taki pomysł. Ba, trener Wieczystej wierzy, że uda się dopiąć ten transfer. Warto pamiętać, że kontrakt 35-latka z Antalyasporem wygasa wraz z końcem czerwca.

– Wszystko zależy od niego. W pewnym wieku zawodnik chce spokojnie i w chwale zejść ze sceny, a przy tym piłka ma sprawiać mu przyjemność. Przez półtora roku był podstawowym piłkarzem Antalyasporu, gra na pozycji, na którą szukamy piłkarza – przyznał Cecherz.

– Podejrzewam, że Łukasz chciałby też zająć się swoim biznesem, a w Krakowie dostałby szansę, by go rozkręcić – dodał.

Już od dawna Podolskiego łączy się z transferem do Górnika Zabrze. Na początku roku pojawiły się jednak pierwsze plotki o możliwym zasileniu szeregów Wieczystej. Sam zawodnik wówczas zdecydowanie zdementował te doniesienia.