Lukas Podolski odejdzie z Górnika Zabrze? Zaskakujące słowa mistrza świata z 2014 roku

Lukas Podolski opuści Górnik Zabrze? Były reprezentant Niemiec zapowiedział taką możliwość w jednym z ostatnich wywiadów. 
Kibice Górnika długo czekali, aż Podolski spełni obietnice i zagra w Zabrzu. Ostatecznie Niemiec dotrzymał słowa i trafił do Ekstraklasy w sezonie 2021/22. 38-latek w maju przedłużył swój kontrakt do 2025, co mogło sugerować, że właśnie w Górniku chciałby zakończyć karierę.
Powrót do Niemiec?

Sytuacja nieco się jednak komplikuje, a opcję zakończenia kariery w Polsce poddał w wątpliwość sam Podolski. W rozmowie z Sebastianem Hellmannem z podcastu „Spielmacher – Der EM-Talk” wyznał, jest wciąż otwarty na powrót do któregoś klubu ze swojej ojczyzny. Chwalił przy tym FC Koeln i obecnego trenera swojego byłego klubu, Steffena Baumgarta.
– Jestem gotowy na wszystko i otwarty na wszelkie przygody. Mogliby zadzwonić i wypożyczyć mnie zimą – powiedział „Poldi”, dodając, że wybrałby właśnie Baumgarta, gdyby trenować mogli go obecnie Guardiola lub Klopp. 

Słowa Podolskiego zostały szybko podłapane przez inne niemieckie media. Odebrano je jako jasną zapowiedź powrotu do Koeln, możliwe, że jeszcze zimą.