Ludovic Obraniak ma swojego kandydata do wygrania Złotej Piłki. Nie jest to ani Lewandowski, ani Messi

Ludovic Obraniak na łamach francuskiego „L’Equipe” wskazał swojego kandydata do zdobycia Złotej Piłki za rok 2021. Były reprezentant Polski nie wytypował ani Roberta Lewandowskiego, ani Leo Messiego.

Już tylko godziny dzielą nas od tegorocznej gali „Złotej Piłki” organizowanej przez „France Football”. Dzisiejszego wieczoru poznamy laureata nagrody dla najlepszego piłkarza świata w 2021 roku. Proces oddawania głosów został zakończony już kilka dni temu, więc organizatorzy całego przedsięwzięcia już wiedzą, kto w tym roku otrzyma „Złotą Piłkę”. Wie już o tym także sam zwycięzca, o czym mówił redaktor naczelny „France Football”.

Dla kogo Złota Piłka?

W tym roku głównymi kandydatami do wygrania tej kontrowersyjnej nagrody byli Robert Lewandowski oraz Lionel Messi. Reprezentant Polski został okradziony ze „Złotej Piłki” w ubiegłym roku, kiedy „France Football” postanowiło sobie odwołać plebiscyt, argumentując to sytuacją pandemiczną. Wszystko wskazuje na to, że Polak i tym razem będzie musiał obejść się smakiem, gdyż media podają, że nagroda najprawdopodobniej trafi w ręce Leo Messiego.

Ciekawy typ Obraniaka

Swoją opinią nt. „Złotej Piłki” podzielił się były reprezentant Polski, Ludovic Obraniak. 37-latek na łamach francuskiego „L’Equipe” przyznał, że w tym roku nagroda powinna trafić w ręce Karima Benzemy.

– W tym roku przyznałbym Złotą Piłkę Karimowi Benzemie. Wielkim wydarzeniem było to, że wrócił do reprezentacji Francji, później wygrał z kadrą Ligę Narodów – skomentował Ludovic Obraniak.

– Real miał mniej udany sezon, ale Karim był osobą, która niosła ten klub. Miał większy wpływ na swoją drużynę niż Lewandowski na Bayern czy Messi na Barcelonę i Paris Saint-Germain – dodał.


źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich