„Lider wieczorów rozpusty”. Mocne słowa pod adresem Kyliana Mbappe. Francuz krytykowany

Kylian Mbappe na celowniku francuskich mediów. Po porażce PSG z Newcastle United (1-4) lider paryżan obrywa bardzo mocno przez swój imprezowy styl życia. Daniel Riolo z „RMC Sport” przejechał się po 24-latku. 

 Newcastle United wygrało wczoraj w przekonujący sposób z PSG różnicą aż trzech goli. Słaby mecz rozegrał Kylian Mbappe, który dostosował się poziomem do swoich kolegów. Finalnie na boisku błyszczały tylko „Sroki” a rywalizacja na St. James’ Park skończyła się wynikiem 4-1.

Lider wieczorów

Po spotkaniu oberwało się głównie Mbappe, jednak nie za sam występ Francuza przeciwko ekipie z Premier League. Na światło dzienne wychodzą zaskakujące fakty z życia prywatnego gwiazdy PSG. Daniel Riolo z „RMC Sport” zarzuca 24-latkowi rozpustny styl życia i przykleja mu łatkę imprezowicza. Dodatkowo zestawia to z tym, co powiedział w kontekście Neymara zaledwie rok temu.

– Pamiętam słynne zdanie Mbappe z zeszłego roku: „Trzeba dobrze jeść i dobrze spać”. Wtedy powiedział to przeciwko Neymarowi. A po odsunięciu od drużyny sam fatalnie przygotowywał się do sezonu. To, gdzie Mbappe staje się wielkim liderem w Paryżu, to jeśli chodzi o wieczory rozpusty – twierdzi dziennikarz.

– To więcej niż problematyczne. Powinien bardzo uważać na rzeczy, które mogą go spotkać w najbliższej przyszłości ze względu na przyjęcia, które urządza w Paryżu i reputację, jaką sobie buduje. Musi uważać na to, o czym ludzie zaczną niedługo mówić – dodaje. 

Mimo zaskakujących doniesień i kiepskiego występu w Lidze Mistrzów, Mbappe może się pochwalić niezłymi statystykami. W bieżącym sezonie rozegrał osiem meczów w barwach PSG. Strzelił w nich osiem goli.

Obecna umowa Francuza obowiązuje do końca rozgrywek, ale nie wiadomo, czy zdecyduje się ją przedłużyć. Latem może zatem odbyć się kolejna część sagi związana z przyszłością 24-latka. Pytanie jednak, czy ponownie weźmie w niej udział Real Madryt, który zdaje się już nie być zainteresowany usługami gwiazdora.