Lewandowski szczery do bólu. Zdradził klucz do poprawy formy. „Popełniałem błędy”

Robert Lewandowski był prawdziwą gwiazdą ostatniego meczu FC Barcelony z Atletico Madryt (3-0). Polak miał udział przy każdej bramce Blaugrany, strzelając gola i zaliczając dwie asysty. Po ostatnim gwizdku udzielił krótkiego wywiadu przed kamerami „Eleven Sports”, w którym zdradził, że zaczął inaczej podchodzić do treningów. 
Barcelona z Atletico zagrała wręcz koncertowo. Mistrzowie Hiszpanii na Wanda Metropolitano pokazali pokaz gry w piłkę i praktycznie zmietli rywali. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który najpierw asystował przy trafieniu Joao Felixa, a później sam dołożył gola. Później Polak dołożył drugą asystę, tym razem przy bramce Fermina Lopeza.

Zmiana podejścia

Ten mecz tylko potwierdził, ze Lewandowski wrócił do formy. Nie wzięło się to jednak znikąd. Kapitan reprezentacji Polski przed kamerami „Eleven Sports” nie ukrywał, że zmienił w tym roku podejście do treningów. Według „Lewego” to ono okazało się kluczem do jego lepszej dyspozycji.

– Myślę, że wiem z czego to wynikało. W mojej karierze te momenty były krótkie i też pewnie wiele czynników na to wpłynęło. Uważam, że też było to spowodowane poczuciem fizycznym. Od tego roku zmiana treningów, zmiana podejścia indywidualnego pode mnie, czego potrzebuję, dały mi to, że czuję się pewnie fizycznie. Reszta łatwiej przychodzi. Tamten rok był ciężki. Popełniałem błędy, nauczyłem się i wyciągnąłem wnioski – przyznał Lewandowski. 
Przy okazji Lewandowski zahaczył o nadchodzące baraże o Euro 2024. Polska już w czwartek zmierzy się z Estonią w pierwszym meczu. Jeśli „Biało-Czerwoni” wygrają, to o wyjazd na niemiecki turniej powalczą z Finlandią lub Walią. 35-latek jest dobrej myśli przed zbliżającym się starciem.

– Mam takie wewnętrzne poczucie, że będzie dobrze. Mocno w to wierzę. Musimy dobrze wejść w mecz, grać to, co chcemy, nie dać przeciwnikowi zbyt wiele swobody, tylko mieć to pod kontrolą – podkreślił kapitan.