Lewandowski poza dziesiątką najlepszych sportowców w Polsce. Ukarany za afery i wyniki kadry? [REAKCJE]

Robert Lewandowski znalazł się poza dziesiątką w plebiscycie na najlepszego sportowca w Polsce. Według wielu kibiców i dziennikarzy miejsce napastnika na Gali Mistrzów Sportu było jednak zbyt odległe.
Ukarany za kadrę?

Robert Lewandowski co prawda nie miał najlepszego roku 2023, ale zapisał się w historii jako mistrz Hiszpanii i król strzelców. To jednak nie wystarczyło, aby kapitan reprezentacji Polski znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców w kraju. Pozycja Roberta Lewandowskiego w tegorocznej edycji zdziwiła wiele osób. Swój sprzeciw wobec takiego obrotu spraw napisało wielu dziennikarzy.
– Myślałem, że czasy. Gdy Roberta Lewandowskiego nie będzie w top 10 sportowca roku, nadejdą, gdy zakończy karierę – napisał Przemysław Langier z „Goal.pl”.

Pół roku i dosyć. Jordan Henderson chce uciec z Arabii Saudyjskiej [CZYTAJ]

– Brak Roberta Lewandowskiego w TOP 10 jest nieśmiesznym żartem. Szybko zatęsknimy za mistrzem Hiszpanii i królem strzelców jednej z najlepszych lig na świecie… – przyznał Jakub Kłyszejko z „TVP Sport”.

Nieco szerzej na plebiscyt spojrzał Maciej Łuczak z „Meczyków”. Dziennikarz zasugerował, że Gala Mistrzów Sportu ma również wiele wspólnego z konkursem popularności. Nie można pominąć faktu, że wizerunek Roberta Lewandowskiego w ostatnich miesiącach nie był najlepszy. Wiele wskazuje na to, że jego pozycja w plebiscycie jest po prostu karą za afery PZPN-u i formę reprezentacji Polski.
– To oczywiste, że czysto sportowo Robert Lewandowski powinien się znaleźć w TOP 10, bo mistrzostwo Hiszpanii i tytuł króla strzelców to duża rzecz. To jednak nie jest obiektywny plebiscyt, a konkurs popularności i tu Lewandowski zaliczył ogromny regres. Ciągnąca się do wiosny afera premiowa, tragiczny rok w kadrze i różne inne wizerunkowe problemy – podsumował redaktor „Meczyków”.
Pozostałe reakcje

„Lewy” w przeszłości trzykrotnie wygrywał wspomniany plebiscyt. Przez kilkanaście lat był w czołowej dziesiątce. Ostatni raz poza TOP 10 znalazł się w 2010 roku.

Źródło: Twitter