Pół roku i dosyć. Jordan Henderson chce uciec z Arabii Saudyjskiej

Pół roku wystarczyło. Zagraniczne media donoszą, iż Jordan Henderson zamierza opuścić Arabię Saudyjską. Jego celem jest powrót do Europy.
Ubiegłoroczne letnie okno transferowe przebiegło pod znakiem saudyjskiej ofensywy. Do Arabii Saudyjskiej przeniosła się znaczna liczba klasowych piłkarzy z Europy. Karim Benzema, Riyad Mahrez, Kalidou Koulibaly, N’Golo Kante i wiele wiele więcej.
Jednym z piłkarzy, którzy poprzedniego lata przenieśli się do Arabii Saudyjskiej był Jordan Henderson. Anglik zamienił Liverpool na Al-Ettifaq. Podpisał z saudyjskim klubem kontrakt do 2026 roku.
Saudyjskie kluby oferują piłkarzom z Europy bajeczne kontrakty. Pieniądze to jednak nie wszystko. Wkrótce za przykład może posłużyć przytoczony Henderson. Zagraniczne media donoszą, że Arabia Saudyjska nie przypadła angielskiemu piłkarzowi do gustu. „Daily Mail” pisze, że Anglik wręcz nie może doczekać się powrotu do Premier League. Piłkarz żałuje swojej decyzji o przenosinach do Arabii.
Jak donosi „Daily Mail” Henderson miał problem z przystosowaniem się nie tylko do gorącego klimatu w Arabii Saudyjskiej, ale także do tamtejszej kultury. Wątpliwości Hendersona zostały także spotęgowane przez nie najlepszą formę jego klubu (8. miejsce w lidze).

Zdaniem „Daily Mail” Henderson miał już poinformować swoich kolegów, że będzie rozważał różne opcje. Anglik byłby skłonny obniżyć swoje wynagrodzenie, byle tylko wrócić do Premier League. W Arabii Henderson ma zarabiać ok. 700 tysięcy funtów tygodniowo.


źródło: Daily Mail

Michał Budzich