Lewandowski pobije swój rekord? „Staram się robić to, czego nikt nigdy nie dokonał”

Robert Lewandowski odniósł się do pobitego niedawno rekordu Gerda Mullera. 32-latek wyznał, czy wierzy w wyśrubowanie osiągnięcia i strzelenie jeszcze większej ilości goli w przyszłości. 

Miniony sezon Bundesligi minął nam pod znakiem Roberta Lewandowskiego. Polak od początku kampanii gonił za niedoścignionym przez 49 lat Gerdem Mullerem. Ostatecznie udało mu się strzelił 41 bramek, dzięki czemu ustanowił nowy rekord w niemieckiej ekstraklasie.

Krajobraz po „Lewym”

Choć od ostatniego meczu Bundesligi minęły już prawie dwa tygodnie, to echa wyczynu Lewandowskiego wciąż nie milkną. Sam 32-latek odniósł się do rekordu i wyznał, czy wierzy w wyśrubowanie go jeszcze bardziej.

– Nie mam obsesji na punkcie rekordów. Kiedy podejmuję nowe wyzwania, staram się robić to, czego nikt nigdy nie dokonał, ponieważ to popycha mnie do przodu – stwierdził Polak w rozmowie z francuskim „Canal+”.

– Szczerze mówiąc, myślałem, że żaden zawodnik nie może zbliżyć się do tego rekordu. Tym bardziej, że nie grałem przez kilka meczów, przez część sezonu byłem kontuzjowany. I tak naprawdę nie zdaję sobie sprawy z wielkości tego, naprawdę tego nie czuję i może to dobrze – Zakończył Lewandowski.