Lewandowski pełen nadziei przed meczem z Estonią. „Dzisiaj nie myślę o swojej przyszłości w kadrze”

Michał Probierz i Robert Lewandowski odpowiedzieli na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem Polski z Estonią. Selekcjoner i kapitan Biało-Czerwonych wypowiedzieli się między innymi na temat nastawienia przed barażowym meczem o grę w EURO 2024.

 

Przepytani przed kluczowym meczem

Reprezentacja Polski zagra w czwartek półfinałowy mecz baraży o udział w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Biało-Czerwoni powalczą o awans na turniej w Niemczech z Estonią. W przypadku wygranej z tym rywalem zagrają finał baraży przeciwko Walii lub Finlandii na wyjeździe.

We wtorek Michał Probierz i Robert Lewandowski skonfrontowali się z przedstawicielami mediów. Selekcjoner i kapitan reprezentacji Polski odpowiedzieli na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

 

Odczucia przed starciem z Estonią

– Koncentruję się przede wszystkim na nadchodzących meczach. Mocno wierzymy w awans. Co z moją przyszłością w kadrze? Dzisiaj o tym nie myślę. Żadne decyzje nie zostaną podjęte po tych meczach, myślę tylko o barażach. (…) Mam nadzieję, że w meczu z Estonią będziemy skuteczni i pokażemy to, co mamy najlepsze – powiedział Robert Lewandowski.

– Jeżeli dostaniemy się na mistrzostwa Europy, nikt nie będzie wspominał o sposobie, w jaki to uczyniliśmy – stwierdził kapitan kadry.

Lewandowski o powrocie do formy

– Zmieniłem trening. W ostatnich tygodniach zmieniliśmy intensywność zajęć w Barcelonie. Korzysta na tym cały zespół. Ja też potrzebuję wsparcia. Ostatnio miałem gorszy czas i to wsparcie było mi potrzebne. Dużo dały mi rozmowy. To, co jest w głowie, może pomóc na boisku – stwierdził „Lewy”.

– Okres świąteczny z rodziną dał mi wiele odpowiedzi na pytania, które się rodziły w 2023 roku. W 2024 roku wiedziałem, co muszę poprawić, a co nie funkcjonuje – dodał.

Probierz o znakach zapytania

– Do pierwszego spotkania nie będzie wielu sesji treningowych. Bartek Slisz przyleci trochę później, a ta grupa, która jest, to wiadomo, że nie zmienimy wszystkiego. Chcemy udoskonalić to, co robiliśmy na poprzednich zgrupowaniach. Chcemy poprawić elementy, które szwankowały. Chcemy być skuteczni, bo tego nam zabrakło z Czechami i Mołdawią – powiedział Michał Probierz.

O powołaniu Salamona…

– Ma cechy przywódcze. Gdyby nie miał tej kary, to pewnie grałby regularnie w reprezentacji. To, że jest starszy, nie oznacza, że nie może grać. To kadra, która ma awansować na EURO. Nie patrzę na to, kto ile ma lat, ale na to by zawodnik się wyróżniał – tak jak np. Marczuk. Salamona oglądałem w dwóch meczach, miałem z nim okazję też porozmawiać – stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski.

Pytanie o Julię Żugaj

Jeden z dziennikarzy podczas serii pytań do Roberta Lewandowskiego nawiązał do niedawnego spotkania piłkarza FC Barcelony z polskimi influencerami. Redaktor „Faktu” spytał napastnika Blaugrany o to, czy jest „żugajką”. Ostatecznie kapitan kadry wybuchł śmiechem, co uwieczniły kamery [ZOBACZ TUTAJ].

Spotkanie z Estonią zaplanowano na 21 marca o godzinie 20:45.

Źródło: Łączy nas Piłka