Lewandowski broni Grosickiego: „Kamil potrafi stworzyć coś z niczego”

W poniedziałek rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod przewodnictwem Paulo Sousy. Na konferencji prasowej Robert Lewandowski wypowiedział się m.in. na temat obecności Kamila Grosickiego na kadrze.

Czas na nowe

18 stycznia 2021 roku Zbigniew Boniek poinformował o zwolnieniu Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPNu kilka dni później zaprezentował światu nowego trenera naszej kadry – Paulo Sousę. Portugalczyk podczas swojej kariery prowadził m.in. takie zespoły, jak QPR, Fiorentina czy Bordeaux.

W kadrze za zasługi?

W poniedziałek, z małym poślizgiem, rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie kadry pod okiem nowego selekcjonera. Portugalczyk powołał m.in. Kamila Grosickiego, który ostatni raz na boisku zameldował się 12 grudnia 2020 roku. Wielu kibiców zastanawia się czy rzadko grający 32-latek może się do czegoś przydać. Za zawodnikiem WBA wstawił się kapitan biało-czerwonych.

– Często bywa tak, że zawodnik, który gdzieś w klubie ma problemy i nie gra regularnie, przyjeżdża na reprezentację z ambicją pokazania tego czegoś, czego nie ma jak pokazać w klubie. Już nie raz piłkarze, którzy mają problemy w klubie, doskonale prezentowali się w reprezentacji. Tak może być również w przypadku Kamila Grosickiego – powiedział Robert Lewandowski na konferencji prasowej.

– Kamil wiele tej reprezentacji dał, potrafił z niczego stworzyć coś i dać drużynie sygnał do ataku. Są piłkarze, którzy nawet gdy mniej grają mają coś w sobie i potrafią pomóc drużynie – podsumował kapitan reprezentacji Polski.

Kacper Polaczyk