Leśnodorski nie widzi Papszuna w Legii. „To będzie piękna katastrofa”

Dariusz Mioduski jakiś czas temu otwarcie przyznał, że chce zatrudnić w Legii Marka Papszuna. Były właściciel mistrzów Polski, Bogusław Leśnodorski nie jest jednak fanem tego pomysłu. W rozmowie z „Interią” wieszczy nieudaną przygodę szkoleniowca w Warszawie. 

Obecnie funkcję pierwszego szkoleniowca „Wojskowych” pełni Marek Gołębiewski. Jest on jednak tylko tymczasowym trenerem. Dariusz Mioduski nie ukrywa bowiem, że chce zatrudnić w klubie Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa.

Fiasko?

Oczywiście jest to operacja bardzo trudna do zrealizowana ze względu na pozycję szkoleniowca w jego obecnej drużynie. Papszun jest związany z Rakowem kontraktem do połowy 2022 roku. Działacze chcieliby jednak przedłużyć jego umowę i kontynuować współpracę.

Niemniej wiadomo, że Mioduskiemu bardzo zależy na tym konkretnym trenerze. Fanem takiego pomysłu nie jest z kolei Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa. W rozmowie z „Interią” zdradził swoje obawy.

– Po pierwsze – niewyraźnie widzę taki scenariusz, że on rzeczywiście przychodzi. A po drugie – jak przyjdzie, to będzie tylko piękna katastrofa. Może pan to zanotować. Znam się trochę na tym, bo zajmuję się tym od lat. Wiem, na jakich warunkach Papszun funkcjonuje w Rakowie i wiem, że nigdy takich warunków nie będzie miał w Legii. Nie chcę teraz tego porównywać. Proszę tych słów nie ubierać w krytykę. To po prostu nie zadziała i tyle – stwierdził działacz.

Leśnodorski odniósł się także do potencjalnych zarobków Papszuna w Legii. Według medialnych doniesień wynagrodzenie szkoleniowca miałoby wynieść 250 tysięcy złotych miesięcznie.

– Słyszałem o takiej kwocie, ale to już jest lekko śmieszne. Przecież możliwości finansowe Michała Świerczewskiego są jakieś – no tak rzućmy – dwadzieścia razy większe niż Darka Mioduskiego. Jak Michał będzie chciał, to zapłaci trenerowi każdą kasę – ocenił.