Legia zarobiła wielką kasę w Lidze Konferencji. Wiadomo, ile wpłynie do klubu

Legia Warszawa zagra wiosną w 1/16 Ligi Konferencji Europy. Wicemistrzowie Polski wygrali w czwartek z AZ Alkmaar (2-0) ostatni mecz fazy grupowej. Tym samym wyszli ze swojej grupy z drugiego miejsca. Wiadomo, ile dzięki temu sukcesowi wypłynie do kasy „Wojskowych”. 
Legia nie miała prostego zadania przed ostatnim meczem w grupie. Aby zapewnić sobie awans wystarczył im co prawda remis z AZ, ale Holendrzy zapowiadali się na ciężkiego przeciwnika. Ostatecznie ekipa Kosty Runjaicia wykonała swoje zadanie w 100 procentach i wygrała 2-0.

Wysokie bonusy

Tym samym Legia zakończyła fazę grupową z czterema zwycięstwami na koncie. To się przełożyło na 2 mln euro (500 tys. za każdą wygraną). Dodatkowo zgarnęli 325 tysięcy za zajęcie 2. miejsca w grupie (Aston Villa za wygranie grupy otrzymała 650 tys.).
Przed „Wojskowymi” czekają również kolejne bonusy. Już za sam udział w 1/16 przypada im 300 tysięcy euro. W meczu z AZ Legia łącznie zagrała zatem o 1,125 mln euro. Łącznie natomiast w tej edycji zgarnęła ponad 7 mln euro, na co składa się awans do fazy grupowej i gra w eliminacjach.
Już w najbliższy poniedziałek odbędzie się losowanie 1/16 finału LKE. Legia może trafić między innymi na Ajax czy Sturm Graz. Rywala pozna o godzinie 14:00.