Legia Warszawa czyści szatnię. Trzech piłkarzy oficjalnie odchodzi z klubu

Legia Warszawa przeprowadza czystki. Stołeczny klub poinformował w piątek o rozstaniu z trójką piłkarzy. Dwóje z nich okazali się zupełnymi niewypałami.

Mijający sezon nie jest szczególnie udany dla ekipy z Łazienkowskiej. „Wojskowi” stracili szanse na zdobycie mistrzostwa i szybko odpadli z Pucharu Polski. Do niedawna obawiano się także o awans do eliminacji europejskich pucharów. To udało się natomiast osiągnąć, ale głównie za sprawą potknięć rywali.

Czystki

Kibice sporą winą za nierówną formę w bieżącym sezonie obarczają słabe transfery klubu. Znajduje to swoje potwierdzenie w obecnych ruchach warszawiaków, którzy ogłaszają rozstanie z kolejnymi zawodnikami. Oficjalny profil klubu na Twitterze potwierdził już, że odchodzą: Qendrim Zyba, Gil Dias i… Yuri Ribeiro. Wcześniej z kibicami pożegnał się jeszcze Josue.

Dwaj pierwsi wspomniani piłkarze zupełnie nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań i okazali się nietrafionymi transferami. Ribeiro natomiast reprezentował barwy Legii od 2021 roku, zaliczając 85 występów, 3 gole i 6 asyst.