Legia odwołała się od decyzji UEFA. Kara finansowa została zredukowana

Władze Legii Warszawa odwołały się od decyzji UEFA sprzed kilku tygodni. Europejska federacja uwzględniła odwołanie polskiego klubu i postanowiła zredukować karę finansową.
Pod koniec października UEFA ogłosiła karę wymierzoną w stronę Legii Warszawa. Podstawą sankcji był domowy mecz Legii z Aston Villą (3:2). Europejska federacja postanowiła ukarać Legię karą finansową w łącznej wysokości 41 tysięcy euro. Więcej o tej decyzji UEFA pisaliśmy TUTAJ.
Na karę dla Legii złożyło się kilka czynników. Po pierwsze, było to blokowanie przejść, za co Legia miała zapłacić 16 tysięcy euro. Kolejnym powodem kary były zamknięte bramy ewakuacyjne, kara za to przewinienie wyniosła 15 tysięcy euro. Ostatnim z elementów składowych było użycie środków pirotechnicznych przez kibiców, kara została oszacowana na 10 tysięcy euro.
Legia postanowiła odwołać się od decyzji Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB). Odwołanie zostało uwzględnione przez wspomniany organ. Anulowana karę za użycie środków pirotechnicznych (10 tys. euro) i za zamknięcie bram ewakuacyjnych (15 tys. euro). W związku z tym Legia została zobligowana jedynie do zapłaty 16 tysięcy euro za blokowanie ciągów komunikacyjnych i przejść.

źródło: uefa

Michał Budzich