UEFA ukarała Legię i Raków. Posypały się sankcje finansowe

Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA za minione mecze w europejskich pucharach. Oba polskie kluby otrzymały kary finansowe.

W tym sezonie europejskich pucharów Polska ma dwóch swoich przedstawicieli w fazie grupowej. Raków Częstochowa występuje w Lidze Europy, gdzie na półmetku zmagań ma na swoim koncie 1 punkt. Z kolei Legia gra w Lidze Konferencji Europy, gdzie po trzech kolejkach jest liderem w swojej grupie z sześcioma punktami na koncie.

Ostatnio UEFA ukarała Legię Warszawa za mecz 1. kolejki Ligi Konferencji Europy. Przedmiotem sankcji był domowy mecz z Aston Villą (3:2). Za wydarzenia wokół tego meczu Legia będzie musiała zapłacić w sumie 41 tysięcy euro kary. Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) ukarała Legię za: blokowanie przejść (16 tysięcy euro), zamknięte bramy ewakuacyjne (15 tysięcy euro), użycie środków pirotechnicznych przez kibiców (10 tysięcy euro).

Kara finansowa spotkała również Raków Częstochowa. Mistrz Polski został ukarany za domowy mecz 2. kolejki Ligi Europy przeciwko Sturmowi Graz. Przedmiotem sankcji było użycie środków pirotechnicznych przez kibiców. Za to Raków zapłaci 37 tysięcy euro.


źródło: sport.tvp.pl, legia.net

Michał Budzich