Legia chce wykupić młodzieżowego reprezentanta Polski! Wiadomo, jakie warunki proponuje

Legia zamierza sięgnąć podczas letniego okienka transferowego po młodzieżowego reprezentanta Polski. Portal meczyki.pl przedstawił szczegóły oferty „Wojskowych”. 
Stołeczny klub w bieżącym sezonie długo nie mógł być pewny gry w europejskich pucharach w przyszłych rozgrywkach. Finalnie, rzutem na taśmę, ekipie Goncalo Feio udało się zająć 3. miejsce, premiowane udziałem w eliminacjach Ligi Konferencji. Teraz trwa odświeżanie szatni oraz sprowadzanie nowych twarzy do drużyny.

Młodzieżowiec w kadrze

Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Feio przedstawił warunek przed zarządem Legii. Portugalczyk chce mieć w swojej drużynie młodych Polaków. Według dziennikarza jednym z nich miałby być Tomasz Pieńko. 20-latek jest wychowankiem Zagłębie Lubin, w którego barwach w bieżącym sezonie rozegrał 32 mecze. Regularnie otrzymuje także powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski.

– Legia zaproponowała za Pieńkę ok. milion euro i 50 procent od kolejnej sprzedaży, co samo w sobie jest ciekawym strategicznie podejściem do transferowych planów. Chce ściągać perspektywicznego sprzedażowo zawodnika na dużym procencie, aby spróbować w ten sposób zainteresować jego klub – czytamy w tekście Włodarczyka na portalu meczyki.pl.
Dziennikarz poddaje jednak pod wątpliwość finalną decyzję w kwestii tego transferu. Z jego informacji wynika, że Zagłębie oczekuje znacznie więcej za 20-latka. Perspektywa wypromowania Pieńki przez Legię i otrzymanie procentu od kolejnego transferu mogłoby się jednak dla „Miedziowych” okazać korzystniejsze.