Legendy włoskiego futbolu o Złotej Piłce. „Numer jeden. Lewandowski nie ma sobie równych”

Złota Piłka budzi emocje na całym świecie. Głos na temat plebiscytu „France Football” zabierają najznakomitsi eksperci, ale i byli piłkarze, legendy światowego futbolu. Do dyskusji odnośnie do nadchodzącej gali doszło w studiu „Sky Sports”. 

Najlepszy piłkarz 2021 roku zostanie wybrany już za kilka dni. 29 listopada w Paryżu odbędzie się wręczenie nagród „France Football”. Wśród statuetek do zgarnięcia znajduje się Złota Piłka.

Lewandowski czy Messi?

W kwestii ZP powiedziano już chyba wszystko. Najpoważniejszymi kandydatami do wygrania najważniejszej nagrody indywidualnej są Robert Lewandowski oraz Leo Messi. Głosowanie zakończyło się już jakiś czas temu i prawdopodobnie to właśnie jeden z tej dwójki w poniedziałek będzie ogłoszony najlepszym piłkarzem świata.

Wielu ekspertów i piłkarskich legend opowiedziało się już za swoimi faworytami. Do ciekawej dyskusji doszło ostatnio w „Sky Sports” pomiędzy: Fabio Capello, Estebanem, Cambiasso oraz Alessandro Costacurtą. Panowie wskazywali, kto według nich powinien wygrać Złotą Piłkę.

– Numerem jeden jest Lewandowski. Niegasnący entuzjazm. Ronaldo to człowiek-gol, ale w tym roku Polak nie ma sobie równych – mówił Capelllo. 

– Numer jeden? Lewandowski – wtórował mu Costacurta.

Odmienne zdanie miał tylko Cambiasso. Były reprezentant Argentyny jest zdania, że wygrać powinien jego rodak, a więc Leo Messi.

– Dla mnie Messi. Absolutnie najlepszy – stwierdził.