Legenda niemieckiego futbolu nie ma wątpliwości. „Jeśli Roberta ominą kontuzje, to zdobędzie 40 bramek”

Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Müllera w liczbie zdobytych bramek w ciągu jednego sezonu? Co do tego żadnych wątpliwości nie ma legendarny niemiecki piłkarz – Klaus Fischer. 71-latek udzielił wywiadu monachijskiej gazecie „Abendzeitung”.

Znakomity sezon Lewandowskiego

Najlepszy piłkarz świata wciąż walczy i jest na najlepszej drodze do ustanowienia nowego rekordu Bundesligi w liczbie zdobytych bramek w jednym sezonie. Dotychczasowy rekord należy do legendarnego Gerda Müllera, który zdobył 40 bramek w sezonie 1971/1972. Po 24 rozegranych kolejkach Robert Lewandowski ma na swoim koncie 31 bramek. Do wyrównania legendarnego rekordu Polakowi brakuje już tylko 9 goli, a przed nim pozostało 10 kolejek do rozegrania.

Jestem przekonany, że jeśli Roberta ominą kontuzje, to zdobędzie 40 bramek, a nawet więcej. Zostało mu 10 kolejek, a jego liczby są imponujące. Jednak to niewiarygodne, ile goli strzela. On tworzy swoją historię – mówi cytowany przez PAP Klaus Fischer w rozmowie z „Abendzeitung”.

Fatalna sytuacja Schalke

Klaus Fischer całą swoją karierę klubową spędził w Bundeslidze. Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata w niemieckiej ekstraklasie strzelił w sumie 268 bramek, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii ligi niemieckiej. 210 z 268 goli strzelił dla Schalke 04, które obecnie przeżywa potężny kryzys i jest na najlepszej drodze do spadku.

Bardzo bym chciał, aby Schalke się utrzymało, ale nie wierzę w to. To klub stanowiący historię i integralną część Bundesligi, ale samą tradycją żyć się nie da – komentuje 71-latek.

ZOBACZ: Spotkanie z udziałem Schalke wybrane najgorszym meczem od wielu lat. Otrzymali fatalną notę

źródło: PAP

Michał Budzich