Spotkanie z udziałem Schalke wybrane najgorszym meczem od wielu lat. Otrzymali fatalną notę

Schalke wciąż nie potrafi znaleźć recepty na problemy, które męczą klub z Gelsenkirchen od wielu miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że Die Königsblauen następny sezon spędzą w drugiej Bundeslidze. Ale nie tylko wyniki wołają o pomstę do nieba, gdyż styl również pozostawia wiele do życzenia. Ostatni mecz z udziałem Schalke otrzymał najgorszą notę za „atrakcyjność” od 2012 roku.

Niechlubny wynik Schalke

Niemiecki magazyn „Kicker”, poza notami dla zawodników, wystawia również oceny za wspomnianą „atrakcyjność” danego spotkania. Piątkowy pojedynek pomiędzy Schalke 04 a FSV Mainz (0:0) otrzymało notę „6” w skali 1-6. Przypomnijmy, że najlepsza jest „1”, z kolei najgorsza to właśnie „6”.

Oceny za „atrakcyjność” danego meczu wprowadzono w 1992 roku. Od tamtego czasu dziennikarze Kickera zaledwie 6-krotnie postawili najgorszą możliwą notę.  „6” w ocenie meczu Schalke-Mainz pojawiła się po raz pierwszy od 2012 roku.

– Ani jedna minuta tego meczu nie zasługuje na ponowne obejrzenie – co najwyżej w celu szczegółowej analizy błędów – piszą dziennikarze „Kickera”.

Inne „rekordowe” mecze

Od 1992 roku dziennikarze Kickera zaledwie 6 razy nagradzali dany mecz notą „6”. Dwukrotnie przydarzyło się to zespołowi Schalke, który, poza ostatnim meczem z Mainz, trafił na tę listę także w 1993 roku dzięki „koszmarnej” grze przeciwko Wattenscheid 09. Inne mecze to:

  • FC Koeln vs VfL Wolfsburg (2001)
  • Bayer Leverkusen vs Karlsruhe (2009)
  • Eintracht Frankfurt vs Kaiserslautern (2011)
  • Greuther Fürth vs FC Nürnberg (2012)

 

Michał Budzich