Legenda grzmi po fatalnym zachowaniu Cristiano Ronaldo. „To niewybaczalny błąd”

FC Porto we wtorek wyrzuciło Juventus z Ligi Mistrzów. „Stara Dama” odpadła po dogrywce w rewanżu na własnym stadionie. Ogromna krytyka po meczu spadła na Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w ostatnich minutach „popisał się” karygodnym zachowaniem.

Mimo zwycięstwa Juventusu na Allianz Stadium (3-2) to „Smoki” zameldowały się w ćwierćfinale Champions League. Włoskie media najniżej spośród piłkarzy Andrei Pirlo oceniły Wojciech Szczęsnego oraz właśnie Cristiano Ronaldo.

Niewybaczalny błąd

Po dublecie Federico Chiesy „Stara Dama” nadal pozostawała w grze. Co prawda, wynik 2-1 dawał Juventusowi jedynie dogrywkę, jednak wciąż pozostawała nadzieja na awans. Ta natomiast została ostatecznie zdruzgotana w 115. minucie. Wówczas do rzutu wolnego podszedł Sergio Oliveira.

Wtedy też Cristiano Ronaldo, który był ustawiony w murze zanotował karygodny błąd. Piłka uderzona przez jego rodaka przeszła… pomiędzy nogami 36-latka. Wojciech Szczęsny był blisko obronienia strzału, jednak nie udało mu się uratować zespołu.

Polak był na tyle zaskoczony, że nie zdołał odpowiednio zareagować. W większości włoskich mediów bramkarz zebrał notę „5”. Gorzej oceniono tylko Cristiano Ronaldo, na którego spadła ogromna fala krytyki.

Capello nie szczędził gorzkich słów

O fatalnej grze Juve wypowiedział się także Fabio Capello. Legendarny trener ostro skomentował zachowanie całego zespołu oraz samego Portugalczyka.

– Juventus popełnia elementarne błędy. Najpierw podarowali rywalom rzut karny. Potem Ronaldo odwraca się w murze podczas strzału. To niewybaczalny błąd, który nie ma usprawiedliwienia. Gracze nie mogą bać się piłki. Muszą być przygotowani na to, że futbolówka w nich trafi – stwierdził.

Swoje dołożył na Twitterze również Gary Lineker. Były piłkarz w swoim stylu skomentował błąd CR7.

– Wreszcie znaleźliśmy coś, czego Ronaldo nie może zrobić: stać nieruchomo w murze – napisał Anglik.