Lech Poznań z najlepszym przychodem za sezon 2022/23! Tuż za nim Legia i… długo, długo nic

Serwis „Grant Thornton” przedstawił szczegółowy raport na temat przychodów klubów Ekstraklasy za sezon 2022/23. Pierwsze miejsce zajął Lech Poznań, a tuż za nim uplasowała się Legia Warszawa. Reszta stawki jest daleko w tyle. 
Sezon 2022/23 był bardzo udany dla „Kolejorza” pod względem finansowym. Lech zyskał spore pokłady finansowe dzięki grze w Lidze Konferencji Europy, gdzie dotarł aż do ćwierćfinału. Tam przegrał dopiero z Fiorentiną po zaciętym meczu.
Ranking

Ile jednak finalnie Lechowi udało się zyskać a poprzednim sezonie? Z danych przedstawionych przez „Grant Thornton” wynika, że do kasy poznaniaków wpłynęło (wraz z uwzględnieniem transferów) – 183,72 mln złotych. Tym samym „Kolejorz” zajął pierwsze miejsce w zestawieniu.
O niemal 40 mln mniej zyskała z kolei Legia Warszawa. „Wojskowi”, mimo braku gry w europejskich pucharach, zgromadzili 144,92 mln złotych. Na tym jednak… najwyższe przychody się kończą.

Między Lechem a Legią różnica jest teoretycznie spora, ale patrząc na resztę stawki, można mówić o przepaści. Na 3. pozycji uplasował się bowiem Raków Częstochowa, który może się pochwalić przychodem na poziomie 63,08 mln złotych, a przecież w sezonie, z którego pochodzą wyliczenia, wygrali mistrzostwo Polski.

Tuż za „Medalikami” uplasowała się Pogoń Szczecin z 57,42 mln zł. TOP 5 zamyka natomiast Zagłębie Lubin – 55,26 mln.