Lech Poznań wzmacnia środek pola. Szwedzki pomocnik nowym nabytkiem Kolejorza

Potwierdziły się doniesienia Bartosza Ignacika z Canal+, który informował, że do Lecha Poznań dołączy Jesper Karlström. Szwed będzie bronił barw Kolejorza już od stycznia.

Lech Poznań związał się z Jesperem Karlströmem na zasadzie 3.5-letniego kontraktu, obowiązującego do końca czerwca 2024 roku. 25-latek jest wychowankiem IF Brommapojkarna, z którego w 2015 roku dołączył do sztokholmskiego Djurgardens IF. Karlström to defensywny pomocnik, który może zagrać również na „ósemce”.

Mogę zapewnić kibiców Lecha, że jestem zawodnikiem, który na boisku zawsze walczy na całego i nigdy nie odpuszcza. Lubię to robić. Lubię walczyć z rywalami, ale potrafię także grać piłką i mam nadzieję, że uda mi się to zaprezentować fanom już wkrótce.

Chciałem zrobić krok naprzód w mojej karierze i Lech jest z pewnością dobrym miejscem, by to zrobić. Grałem w przeszłości razem z Kebbą Ceesayem i opowiadał mi o poznańskim zespole w samych superlatywach, więc nie miałem wątpliwości, że podejmuję słuszną decyzję. Wiem, że Lech ma fantastycznych kibiców i już nie mogę się doczekać, by mieć okazję się im zaprezentować – mówi na łamach oficjalnej strony Lecha Karlström.

25-latek w przeszłości występował również w młodzieżowych reprezentacji. W seniorskiej kadrze Trzech Koron zadebiutował w styczniu 2018 roku. Oto jego statystyki z poszczególnych szczebli reprezentacji:

fot. transfermarkt.de

Według doniesień Filipa Modrzejewskiego z Prawdy Futbolu, kwota jaką Lech Poznań zapłaci za Karlströma może wynosić około 950 tysięcy euro. Portal Transfermarkt wycenia Szweda na 1 mln euro. Jego statystyki z sezonu 2020 to: 31 spotkań, 1 bramka i 2 asysty.