Lech Poznań wydał rekordową kwotę na letnie transfery. „Każda złotówka zarobiona zostaje w Lechu”

 

Karol Klimczak udzielił wywiadu Sebastianowi Staszewskiemu z Interii Sport. Prezes Lecha Poznań wypowiedział się między innymi o celach klubu na nadchodzący sezon.

Mistrz i grupa

Lech Poznań przystępuje do nadchodzącego sezonu z dwoma celami – mistrz i grupa. Karol Klimczak w rozmowie z Sebastianem Staszewskim stwierdził, że chciałby, aby zostały one spełnione. Prezes Kolejorza zaznacza jednak, że konkurencja nie śpi i będzie bardzo trudno.

– Chcemy wygrywać trofea i chcemy grać w Europie. Po to zbudowaliśmy silną i jakościową kadrę, po to dokonujemy transferów, o których rozmawialiśmy, wydajemy rekordowe pieniądze. Jednak nasi rywale – Legia, Raków Częstochowa czy Pogoń Szczecin mają podobne ambicje, więc nie będzie łatwo. Ale dzięki temu ten sezon zapowiada się fantastycznie. Widzimy to po tym jak sprzedają się karnety, bilety. Trwa rywalizacja na każdym polu. Nakręca się koniunktura na Ekstraklasę. I bardzo dobrze – powiedział Karol Klimczak.

Co z przyszłością Piotra Zielińskiego? Gianluca Di Marzio przekazał nowe informacje [CZYTAJ]

Rekordowa kasa

Prezes Lecha Poznań przyznał, że klub w letnim oknie transferowym wydał rekordowe pieniądze na transfery. Kwota wniosła bowiem ponad 4 miliony euro. Dodatkowo Kolejorz od pierwszego stycznia wydał ponad 30 mln złotych (około 7 mln euro) na przedłużenia kontraktów.

– Każda złotówka zarobiona przez Lecha zostaje w Lechu i jest przeznaczana na transfery, pensje, utrzymanie klubu czy inwestycje w infrastrukturę. Mówiliśmy o tym wielokrotnie, ale warto to kolejny raz powtórzyć: bez sprzedaży wychowanków w ostatnich latach – Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka, Kuby Modera czy Tymka Puchacza, nie byłoby nas stać na zbudowanie mistrzowskiej drużyny, tej która doszła do historycznego ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. To dzięki temu na Bułgarską trafili tacy piłkarze jak Mikael Ishak, Bartek Salamon, Karlström czy Milić. Podobnie teraz, dzięki naszej grze w pucharach i sprzedaży Skórasia czy Kuby Kamińskiego, stać nas na kolejne wzmocnienia. Tak to działa – dodał.

Rozwój akademii

Karol Klimczak wyjawił także plany dotyczące rozwoju akademii klubu. Prezes Lecha zdradził, że infrastruktura przy stadionie na ulicy Bułgarskiej zostanie znacząco rozwinięta, aby poznańska część akademii mogła lepiej funkcjonować.

– Planujemy rozwój nowej infrastruktury przy Bułgarskiej. W planach są cztery pełnowymiarowe boiska, naturalne i sztuczne, do tego hala pneumatyczna. Wszystko będzie kosztowało nas kilkadziesiąt milionów. Będzie to służyć poznańskiej części naszej akademii: najmłodszym zawodnikom i tym, na progu profesjonalnej kariery. A proszę pamiętać, że do tej pory na inwestycje infrastrukturalne w ostatnich latach przeznaczyliśmy już ponad 80 mln zł. I te inwestycje sprawiają, że mamy w Lechu fundamenty, które są bardzo trwałe i na których można dalej budować. Między innymi dzięki temu Lech był, jest i będzie czołowym klubem w Polsce – zakończył.

Źródło: Interia Sport