Lech Poznań przedstawia, jak nie prowadzić negocjacji. Tak traci się 20 mln euro

W Ekstraklasie często jesteśmy świadkami, krótko mówiąc, skąpstwa. Zarządy polskich klubów niejednokrotnie zawzięcie walczą o obniżenie kwoty wykupu jakiegoś piłkarza, choćby o kilka tysięcy euro. Jasne, zawsze to jakaś oszczędność. Jednak jak się okazuje, czasami lepiej po prostu przyjąć warunki narzucane przez klub sprzedający.

Lech przykładem jak nie kupować piłkarzy

Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl wdał się w ciekawą dyskusję pod swoim wpisem na Twitterze. Dziennikarz przytoczył pod postem historię negocjacji Lecha Poznań z FK Teplice w sprawie transferu Alexa Krala.

„Kolejorz” walczył o obniżenie kwoty o 100-200 tysięcy. Ostatecznie pojawiła się  Slavia Praga, która rzuciła na stół 900 tysięcy euro i zakończyła negocjacje.

Aktualnie Alex Kral występuje w Spartaku Moskwa, do którego z Czech odszedł za 12 mln euro. Co więcej, Włodarczyk podał, że 22-letni piłkarz ze stolicy Rosji odejdzie za około 8 mln więcej.

Nie nauczyli się na błędach

Dziury w obronie Lecha Poznań zmotywowały zarząd do podjęcia zimą odpowiednich kroków. „Kolejorz” ma doczekać się wzmocnień w postaci stoperów, zaś pierwszym z nich miał być piłkarza Banika Ostrawa, Patrizio Stronatii.

Jak dowiedział się wspomniany wcześniej dziennikarz, czeski klub nie zamierza sprzedawać defensora za grosze. Cena za 26-latka waha się między 600 a 700 tysięcy euro. Jak dowiedział się jednak Włodarczyk, Lech chciałby jeszcze tę cenę obniżyć.