Laporta o kulisach transferu z przeszłości. „Agent zaproponował nam kupno Cristiano Ronaldo”

Swego czasu FC Barcelona mogła zakontraktować Cristiano Ronaldo. Ówczesny prezydent klubu, Joan Laporta opowiedział kulisy tej historii z 2003 roku.

Rozchwytywany

Przed transferem „CR7” do Manchesteru United łączono go z wieloma drużynami. Jedną z nich była Barcelona. Do transferu jednak nie doszło. O kulisach tych wydarzeń opowiedział Joan Laporta, ówczesny prezydent Blaugrany, a dzisiaj kandydat na to stanowiska.

W 2003 szykowaliśmy się do ściągnięcia Ronaldinho oraz Rafaela Marqueza. Ludzie Marqueza zaproponowali nam przy okazji kupno Cristiano Ronaldo, który wtedy był graczem Sportingu – powiedział.

Jeden z jego agentów powiedział, że mają piłkarza, którego będą sprzedawać do Manchesteru United za 19 milionów euro, ale nam sprzedadzą go za 17 milionów – zdradził w rozmowie z „Iniestazo” Laporta.

Wtedy jednak mieliśmy już za sobą inwestycję w Ronaldinho. Poza tym Cristiano grał wówczas bliżej skrzydła, a nie środka boiska. Odmówiliśmy.

Może wrócić na fotel prezesa

Laporta stwierdził, że nie żałuje tego ruchu. Działacz był prezydentem klubu w latach 2003-2010. Niedługo ponownie będzie mógł zająć to stanowisko. O miano prezydenta klubu powalczy z Victorem Fontem, który jest jego największym konkurentem w wyborach. Głosowanie odbędzie się 24 stycznia.